Hadi Evreni Hackleyelim – Haberler

PiKe

New member
Örneğin, Dr. Peterson bir düğmeye basıp attığı her adımı yerde turuncu renkte parıldayarak görebilecekti. “Berkeley’de nerede olduğumu görebiliyorum ve Sierras’a gidiyorum ve orada yaptığım tüm yürüyüşleri görebiliyorum” dedi. Başka bir düğmeyi tıklarsanız, şimdiye kadar yapılmış tüm ayak izleri vurgulanacaktır. “Hiç kimsenin bulunmadığı yerler var mı?” diye merak etti. Oğlunun, anlattığı bir şakanın çokça kahkahaya yol açıp açmayacağını bilmek istediğini de sözlerine ekledi.

Diğer yanıtlayanlardan gelen bazı özellik istekleri: Simülasyonu, sohbette hızlı bir yanıt hayal etmek için yeterince uzun süre duraklatma yeteneği veya üzücü bir yorumu geri almak veya kaçırılan bir fırsatı tekrar ziyaret etmek için geri sarma seçeneği, kesinlikle sevdiğim bir şey olumlu olarak değerlendirirdi.

Bu istekler kulağa ne kadar basit gelse de, Dr. Peterson, bu tür işlevleri kullanmak bazı arka planda bilgi işlem gerektirebilir. Örneğin, düşüncelerinizi toplamak için evreni durdurduysanız, kendi varlığınızı geçici bir paralel simülasyona ayırmanız gerekir. Ardından, ne söylemek istediğinizi bildiğinizde, kaçış tuşuna basabilir ve orijinal simülasyona geri dönebilirsiniz. Geçmişi düzeltmek için geriye sarmak da simülasyonun dallanmasına neden olur, ancak bu durumda Dr. Peterson, paralel simülasyonda “ve asla kaçışa vurma”ya devam eder misin?

Elbette, diye ekledi, “zaman yolculuğunun her zamanki tuhaflığı geçerli.” Geleceğe adım atmak ve geri dönmek, şimdiki benliğinize henüz olmamış şeylerin anılarını bahşeder. Bu da geleceği değiştirecek ve geldiğinizde ilk ziyaretinizden hatırladığınız gibi olmayacaktı.

Aynı şekilde, geçmişe adım atmak, gelecekte ne olduğunu hatırladığınız şeyi değiştirebilir. Ray Bradbury’nin klasik hikayesi “A Sound of Thunder”daki bir kelebeğe basıp Nazilerin dünyayı yönettiği bir geleceğe dönen zaman yolcusu gibi, kendi varlığınıza bile engel olabilir. (Ya da The Simpsons’ın “Time and Punishment” bölümündeki Homer’da olduğu gibi, yanlışlıkla donutlara yabancı bir dünya yaratmak gibi.) Görünüşe göre, zaman yolculuğu yapabileceğiniz en tehlikeli şey.

Kendi adıma, diğer tüm masaların üzerine bir sessizlik konisi bırakacak bir restorana girdikten sonra bir düğmeye basabilmeyi çok isterim. (Duymam eskisi gibi değil.) Karım, bir randevuya geç kaldığında bir hologramının görünmesini ve sonra gerçekten geldiğinde ortadan kaybolmasını, böylece kimse onun gelmediğini anlamasını istediğini söyledi.

Popüler bir modifikasyon, Dr. Peterson, yol öfkesinin nihai ifadesi olan “Ölüm Bakışı” olarak adlandırıyor: Göz açıp kapayıncaya kadar, tacizci sürücüleri ve arabalarını güçlü bir lazer tarafından yakılmaya mahkum edebilirsiniz.