Trajik kazanın ardından yayaların yeri barikatlarla çevrildi, bir yaya yolu olacak

EnguLizyoN

New member
21 yaşındaki yaya, sağ şeritte seyreden tır sürücüsünün kendisini bırakması üzerine kavşağın sağından sol tarafına geçmek istedi ve buradan yola girdi. Setin arkasından, araca sabit tekerlekli sandalye bağlı bir arabanın yanından geçtiği anda ilk önce sol şeride geçti. Arabanın çarptığı kazada ölümcül şekilde yaralandı.


Belediyeye ait olan yol, yaya geçidi olarak işaretlendiğinde bile yayalar için tehlikeliydi. Perov belediye binasının sözcüsü Lenka Chalupov, Bölge İdaresi Ulaştırma Dairesi’nin yaya trafik işaretlerini kaldırmaya karar vermesinin ardından durumun daha da kötüleştiğini söyledi.


Ona göre hakimler, yaya geçidinin yıkılmasını kabul etmediler ve yayaların kaldırılması durumunda trafik durumunun kötüleşeceğini veya insanların bu şehri kullanmaya devam edeceğini belirten muhalif bir görüş yayınladılar, ancak yayaların burada yürüyebileceği konusunda insanları uyarmayacaklar.


Ancak sulh hakiminin itirazları kabul edilmedi ve bölge komutanlığı piyadeleri terhis etmeye karar verdi. Chalupov, böylece şehrin en azından kılavuzlu körlere göre değiştirilmiş bir uyarı ve sinyal köpeğine sahip olduğunu ekledi.


Polis görgü tanıklarını ve kamera kayıtlarını arıyorGeçiş hakkınız olmayan tehlikeli bir şehirde yayalar ama içeri girer girmez onları tehlikeye atamam, yayalar artık bariyerler ve uyarı levhalarıyla caydırılmalı.


Sinyal lambaları takılana kadar silahlar buraya kurulacak. Ardından, ulaşımdan sorumlu belediye başkan yardımcısı Tom Navrtil, yeşil dalganın tüm ana yol üzerinde olduğu gibi burada da çalışabilmesi için bu kavşakları birbirine bağlayan koordineli bir kabloyla ertesi gün ana hatları verdi.


Bu arada, yaya geçidinin tahrip edilmesi nedeniyle Peru halkı arasında eleştiri dalgasına neden olan kazadaki polis memuru, cezai suç şüphesiyle soruşturularak, ihmal ve bir aracın sürücüsüne yardım etmemek nedeniyle öldürüldü. tekerlekli sandalyeli bir arabanın sürücüsünün suçlanıp mahkum edileceği ve sekiz yıl hapisle karşı karşıya kalacağı bir ulaşım aracı. Uzun süredir araba kullanıyordu ve kazayı kaydedip kaydetmediği belli değildi.


Mevcut soruşturmacı, yoldan geçen bazı kişiler ve olayı araç kamerasına yakalamış olabilecek kişilerden kazaya tanık arıyor.


Peru polisi sözcüsü Milue Zajcov, olayın koşulları hakkında bize bilgi verebilecek kişilerin 974 778 458 ve 974 778 324 numaralı telefonlardan polisle iletişime geçebileceğini veya 725 979 808 numaralı cep telefonunu kullanabileceğini söyledi.


Turnov’da kıdemli, kızlara yaya olarak baktı, onları yere serdi ve kaçtı (1 Ocak 2023):