Yogi Adityanath: NEP, öğrencilerin değerlerini göstermelerine yardımcı oluyor: UP CM Yogi Adityanath | Haberler

EnguLizyoN

New member

MUTLULUK: milli eğitim politikalarını öven (SAHTE) ana eğitim reformu Baş Bakanı olarak Yogi Adityanath Cuma günü, öğrencilerin değerlerini göstermeleri ve tam potansiyellerine ulaşmaları için bir araç görevi göreceğini söyledi.
Moradabad’daki Tirthankar Mahavir Üniversitesi’nin toplantı töreninde konuşan CM, törenin bir öğrencinin eğitim yolculuğunun sonu olmadığını, ancak ona hayatta daha da ilerlemek için doğru yönü gösterdiğini söyledi.
Başbakan Narendra Modi yönetimindeki ülke, dünyadaki Covid yönetiminin en iyi örneğini oluşturdu. Covid ile mücadelede tüm ülke bir araya geldi ve disipline uydu. Tirthankar Mahavir Üniversitesi ve Tıp Fakültesi bile hayat kurtarmak için öne çıktı” dedi.
CM, öğrencilere gelişmiş bir Hindistan Başbakanının ‘panchapran’ını hatırlattı. Bu taahhütler, Hindistan’ı geliştirmenin, köleliğin tüm izlerini ortadan kaldırmanın, vatandaşlar arasında kökler, birlik ve görev duygusuyla gurur duymanın amacıdır.
Ayodhya’daki Ram Tapınağı’nın inşasından bahsetmişken, Kashi’nin yeniden canlanması Viswanath DhamKedarnath ve Mahakal Dham, CM’yi şimdiki zamana Hindistan’ın altın dönemi olarak adlandırdı.
Öğrencileri tebrik eden Bakan, “Hak kazanan öğrenciler yeteneklerini devletin imajını yükseltmek ve ülkeyi gururlandırmak için kullanmalıdır” dedi. CM ayrıca hak eden öğrencileri altın madalyalar, unvanlar ve derecelerle ödüllendirerek onurlandırdı.
2020-21 ve 2021-22 gruplarından 5.988 öğrenciye diploma dağıttı. Törende öğrencilere 104 altın, 103 gümüş ve 98 bronz madalya verildi.