‘Abdul’, 8 Aralık Rampur Meclisi seçim sonuçlarının ardından BJP için yeri silecek: Azam Khan | Meerut Haberleri

EnguLizyoN

New member
RAMPUR(UP): Samajwadi Partisi’nin üst düzey lideri Azam Khan, yanından ayrılıp iktidar partisine katılanlara karşı rehin tutulmuş, Rampur Meclisi seçimlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından, Müslüman topluluk BJP için yeri paspaslayacak.
Müslüman cemaate atıfta bulunan Azam, ‘Abdul’un artık yanında olmadığını ve BJP ile el ele verdiğini söyledi. Yani şimdi, 8 Aralık sonuçları açıklandığında, ‘Abdul’ BJP için yerleri paspaslıyor olacak.
Nalapar bölgesinde bir seçim mitinginde konuşurken bu sözleri sarf etti. Rampur Meclisi Seçim Bölgesi Pazartesi gecesi isimleri kaydetmeden.
“Bütün müteahhitler ve zenginler mal varlıklarının hesabını veremediler ve hepsi gitti. Hainlerin hepsi gitti ve şimdi sadece sadıklar kaldı” diye devam etti.
Son zamanlarda, sorumlu medyası da dahil olmak üzere Khan’a yakın kişiler, Fasahat Ali Hantakma adı Shanu, Pazartesi günü destekçileriyle BJP’ye katıldı.
Bir nefret söylemi davasında üç yıl hapis cezasına çarptırılan Azam’ın diskalifiye edilmesinin ardından Rampur Meclisi’nin koltuğu boşaldı.
Oylama 5 Aralık’ta yapılacak ve sonuçlar 8 Aralık’ta açıklanacak.
Samajwadi Partisi (SP), Azam’ın sırdaşı Asim Raja’yı aday gösterirken BJP, Akash Saxena’yı seçti.
Eski bakan, BJP’nin forumlarında görülen Kureyş cemaatine mensup insanlara seslendi: “Aleyhlerinde 50-50 inek katliamı davası bekleyenler bugün BJP platformunda. BJP’nin inek sevgisi nereye gitti?”
Khan ayrıca, “Sizin için yapmadım ama Lok Sabha ara seçiminde adayımız Asim Raja’yı yenerek hile yaptınız.”
Lok Sabha için ara seçim, Azam’ın eyalet meclisine seçilmesinin ardından istifa etmesinden sonra bu yılın başlarında yapıldı.
“Rampur şu anda siyasetin en kötü döneminden geçiyor ve öyle bir noktada ki, yapacağınız bir hata benim 50 yıllık emeğimi çöpe atabilir. 5 Aralık’ta önünüzde iki yol var. Önce oyunuzla Asim Raja’yı seçin.” ve ilerleme ve refah yolunu seçin veya onu yenin ve karanlıkta boğulun.
Ayrıca seçmenleri yanıltılmaması konusunda uyardı ve “Ortada büyük bir komplo var. Sonucunu bilemezsiniz” dedi.
Eski bakan duygusal bir çağrıda bulunarak, “Sizin için neyi yapmadım? Sizin için bilmem kaç zulme katlandım… Tek suçum bu mu? Siyaset bu kadar kirli olur mu? Durum böyle.” her şeye (tüm delillere) sahip olmama rağmen mahkemede masumiyetimi kanıtlayamadım. Hapishane beni bekliyor.”
1980’de Rampur’da sadece bir saray ve bir kale olduğunu hatırlattı ve o zamandan beri Rampur’da kaydedilen ilerlemenin, asfalt yollar, sokaklar, parklar veya fabrikalar olsun, bugüne kadarki sıkı çalışması olduğunu söyledi.