Akhilesh Yadav nu ‘chhote netaji’, liderim: Shivpal Yadav | Ağrı Haberleri

EnguLizyoN

New member
AGRA: Kuzeni Akhilesh Yadav ile “yeniden bir araya gelmesinden” sonra Mainpuri Lok Sabha bypoll, Pragatisheel Samajwadi Partisi’nin (Lohia) lideri. Shivapal Yadav Çarşamba günü insanlardan ve destekçilerden Samajwadi Partisi liderine Patrik Mulayam Singh Yadav’a “Netaji” dedikleri gibi “Chhote Netaji” demelerini istedi. Mainpuri Lok Sabha’nın koltuğunun altındaki bir seçim bölgesi olan Etawah bölgesindeki Jaswantnagar’da halka açık bir toplantıda konuşuyordu.
“Onu (Akhilesh) liderim olarak kabul ettim ve insanların ona sadece buradan değil, tüm eyalette ve ülkede Chhote Netaji olarak hitap etmesini istiyorum. Şimdi Akhilesh ve ben birlikte duruyoruz ve birlik oluyoruz ve orada olalım. bu konuda kafa karışıklığı yok” dedi Shivpal.
İki hafta önce, şimdi Mainpuri’de bulunan SP adayı Akhilesh ve eşi Dimple Yadav, kampanya için sahneye geldiklerinde bir birlik gösterisi olarak Shivpal Amca’nın ayaklarına dokunmuşlardı. Shivpal daha sonra Dimple için destek istedi ve partiye gidenleri “bahu’muzun (gelinimiz)” kazanmasına yardım etmeye çağırdı.
Shivpal’ın açıklaması SP ve devlet siyasetinde önemli bir gelişme olarak görülüyor, çünkü amca ve yeğen uzun zamandır aralarındaki anlaşmazlıkları destekçileri ile bazı üst düzey liderler arasını açmış durumda. İlişkileri, Akhilesh’in parti başkanlığını devraldığı ve Shivpal’ın 2018’de kendi partisini (PSPL) kurduğu UP’deki 2017 parlamento seçimleri öncesinde bozuldu.
Shivpal ve Akhilesh, geçen ay Mulayam Singh’in vefatından sonra farklılıklarını ortadan kaldırdılar ve her iki lider de Dimple’ın daha önce Mulayam tarafından tutulan Mainpuri’deki zaferini garantilemek için bir araya geldi. Mainpuri’de seçim 5 Aralık’ta yapılacak ve oylar, Gujarat ve Himachal Pradesh’teki parlamento seçimlerinin sonuçlarına denk gelen 8 Aralık’ta sayılacak.