İntikam soğuk geldi: 15 yıl önce hakarete uğrayan bir adam annesinin intikamını almak için komşusunu öldürdü | Haberler

EnguLizyoN

New member
MUTLULUK: Mario Puzo’nun “İntikam soğuk yenen bir yemektir” demiş Don Vito Corleone.vaftiz babası“. Shiva Yadav namı diğer Shamsher, şimdi 50 yaşında, mesajı tam anlamıyla 15 yıl yaşadı ve düşmanına iletti. Ram Jeewan Lodhi, 51, 1 Aralık’ta – üç bakır kartuşla kaplı. Lodhi hastaneye giderken öldü.
Shamsher’in Cumartesi günü tutuklanması ve itiraf etmesiyle, on yılda yaşanan bir aşağılanma ve acının tüyler ürpertici hikayesi ve ardından gelen kan davası gözler önüne serildi.
Lodhi, blok geliştirme konseyinin bir üyesiydi ve MNREGA çalışan Gürdeen Khera Kakori’de, başkentin eteklerinde. Yadav bir müteahhittir ve inşaat şirketlerine işçi tedarik etmektedir. Komşuydular ve yolları farklı şekillerde kesişti; Shamsher -neredeyse kolayca ve bir rahatlama duygusuyla- fasulyeleri dökene kadar polis için mantıklı bir düşmanlıktı.
Lodhi’nin Perşembe gecesi korkunç cinayetiyle sonuçlanan şey, 2007 sonbaharında başlamıştı.
Ek DCP Batı Chiranjeev Nath Sinha TOI’ye, Shamsher’in ailesinin, 2007’de bir arazi anlaşmazlığı nedeniyle Lodhi’lerle çıkan bir anlaşmazlığın ardından alenen aşağılandığını söyledi. ‘ dedi memur Lodhi, Shamsher’a sesini yükseltmesi için bir ders vermek istedi.
Shamsher daha sonra, oğlu 15 yaşına geldiğinde ve aileyi geçindirebilecek duruma geldiğinde hakaretin intikamını almaya karar vermişti.
Shamsher’in kendi ailesi – annesi ve karısı – devam etmeyi seçerken, o öfkeyle yandı ve her şeyi titizlikle planladı.
Oğlu Kasım ayında 15 yaşına geldiğinde, Shamsher planını uygulamaya koymak için harekete geçti.
Shamsher polise, “Nepal’den ülke yapımı iki tabanca ayarladım ve bu yılın başlarında mühimmat satın aldım. Şüphe uyandırmadan nasıl ateş edileceğini öğrenmek zordu. Ama bununla kendi zamanımı aldım,” dedi. Polise göre ıssız yerlerde dolaşarak amacını mükemmelleştirdi.
Lodhi’nin hareketlerini araştırdığını ve aylarca onu takip ettiğini söyledi. Shamsher için, daha önce pek çok kez geçtiği için, Sharda kanalına yakın Chaudhary Mohalla bölgesinde kader gününde onu köşeye sıkıştırmak kolaydı.
Polise göre Shamsher, Perşembe günü Lodhi’yi üç kez vurdu, ancak daha önce Lodhi’nin elinden aldığı acıyı ona hatırlatmadı.
Ne karısı ne de reşit olmayan oğlu komplodan haberdar olmadığı için polis itiraf karşısında şok oldu.