Kapı: Lucknow Üniversitesi öğrencileri, GATE’de AIR 8’i çantalara taşıyor | Haberler

EnguLizyoN

New member


ŞANS: Lucknow Üniversitesi Yüksek Lisans (biyokimya) öğrencisi Munmun Banerjee Mühendislik Lisansüstü Yetenek Testinde Tüm Hindistan Sıralaması (AIR) 8’i geçti (ÇİT), sonucu Perşembe günü Hindistan Teknoloji Enstitüsü (IIT) Kanpur tarafından açıklandı.
GATE, bilim ve teknoloji sektöründeki lisansüstü programlara kabul için her yıl düzenlenen ulusal düzeyde bir giriş sınavıdır. ONGC, NTPC Limited, GAIL India Limited, DRDO, Central Silk Board gibi şirketler başvuruları değerlendirirken GATE puanlarını kullandıklarından, iş arayanlar için de çok önemli bir sınavdır.
Munmun, yaşam bilimlerinde yüksek bir derece elde etti ve sınavı geçen 50 LU öğrencisinden biridir.
Indiranagar’ın yerlisi, Munmun araştırma alanında kariyer yapmak istiyor. “Böylesine prestijli bir sınavı geçmek benim için bir rüyanın gerçekleşmesi gibi. Çok çalışmanın yerini hiçbir şeyin dolduramayacağına inanıyorum. Mezuniyette altın madalya kazanmamı sağlayan çok çalışmaktı ve yine zaman yönetimi ve tutarlılık, giriş kapısı olmamı sağladı. dedi.
“İnceleme makalelerimden birkaçı bir dizi saygın dergide yayınlandı” dedi.
LU sözcüsü Durgesh Srivastava “Mühendislik, fizik, kimya, uygulamalı iktisat, kimya, zooloji ve diğer bölümlerden 50 öğrencimiz sınava girmeye hak kazandı” Srivastava söz konusu.
Munmun’dan başka, Jyoti Yadav güvenli AIR-135, Deepak Yadav AIR-448 ve Mohd Faizee AIR-466.