Lucknow: Bahraich’te otobüs ve kamyon çarpışmasında 6 kişi öldü, 13 kişi yaralandı | Haberler

EnguLizyoN

New member
LUCKNOW/BAHRAICH: Bir saldırıda en az altı kişi öldü, 13 kişi yaralandı. UPSRTC veri yolu yolun yanlış tarafında giden bir kamyonla kafa kafaya çarpıştı Bahreyn Çarşamba 6:45 civarı.
Başbakan Yogi Adityanath kazada can kaybından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve yönetimin yaralılara uygun şekilde tedavi edilmesi talimatını verdi.
Polise göre, UPSRTC otobüsü (UP85AH 9044) Lucknow’dan Bahraich’e giderken ters yönden gelen bir kamyon (UP 21BN 6042) yakınlarda kafa kafaya çarpıştı. Tappesipah köyü Jarwal Road’daki su deposu.
Polis Müfettişi, Bharaich, Prashante VermaYolcuların parçalanan otobüsten çıkarıldığını ve yaralıların çeşitli hastanelere kaldırıldığını söyledi.
“Hafif yaralananlara ilk yardım yapıldı ve gidecekleri yere gönderilmeleri için düzenlemeler yapıldı. Bir ön soruşturma temelinde bir FIR kaydedilmiştir. UPSRTC otobüsün uygunluğunu incelerken biz her yönüyle inceliyoruz” dedi.
Bahraich Bölge Sulh Hakimi Dinesh Chandra, “Görünüşe göre kaza, kamyon yanlış taraftan geldiğinde meydana geldi. Kamyonu arama çalışmaları başladı. Polis, kamyonu teşhis etmek için yakındaki dhabalara kurulu CCTV kameralarını tarıyor.
Ölenlerin kimlikleri Batı Bengal’den Vipin Kumar Shukla (21), Ajit Biswas (27), Etawah’tan Om Singh (35), Nepal’den Anoop Vishwakarma (20) ve Moradabad’dan Aris (17) olarak belirlendi.
Eşi ve oğlu ağır yaralanan yolcu Om Prakash TOI’ye, “Kaza olduğunda eşim oğlumuzu kucağında tutarken ben uyuyordum ve oğlumuz yere düştü” dedi.
Rajasthan’dan Dhaniram, “Otobüs ani bir sarsıntıyla durdu ve düşmeme neden oldu. Karımın kafası önündeki sandalyeye çarptı ve bayıldı.”
Başka bir yolcu olan Vishal, “Yardım için diğer araçları durdurmaya çalıştık, ancak yanıt alamadık” dedi.