Lucknow: Kadın Çinli uygulama aracılığıyla iş adamını 13 lakh Rs kandırdı | Haberler

EnguLizyoN

New member
ŞANS: Bir Indiranagar tabanlı işadamı Lucknow’daki bir Çin uygulaması aracılığıyla 13 lakh Rs ile kandırıldı. Kurban ilk olarak Çinli bir kadın tarafından çifte yatırım getirisi vaadiyle sosyal medya aracılığıyla kandırıldı.
Kadın, planına yatırım yapan diğer müşterilerin altı kez nasıl kar elde ettiğini ona göstermiş ve parasını kendisine büyük bir getiri sağlayacak olan “kripto para birimine” çevireceğini söylemişti. “Çinli kadından WhatsApp’ta bir uygulama indirmemi isteyen bir bağlantı aldım. Sonra benden banka hesabımdan para aktarmamı ve bunu uygulamaya bağlamamı istedi. Ayrıca Hintli bir şirket tarafından yetkilendirilmiş bir kâr beyannamesi de aldım. gerçek,” dedi adını vermek istemeyen kurban.
Kurban, tüm parası “kripto para birimine” dönüştürüldükten sonra kendisine büyük kar sözü verildiğini söyledi. O uygulama üzerinden hesabımdan parayı transfer ettiğim anda bloke edildi” dedi. “Kadın numaramı engelledi ve bir daha görüşme olmadı. Sonra polise haber verdim” dedi.
sp siber hücre, Triveni Singh böyle bir dolandırıcılıkta paranın paravan şirketlerle yapılan ticari işlemler kisvesi altında kripto para birimine çevrilerek Çin’e aktarıldığını söyledi.