Lucknow’da bir sürü sokak köpeği bir kadına saldırdı | Haberler

EnguLizyoN

New member
ŞANS: Yine başka bir köpek saldırısı olayında, 40 yaşındaki bir kadın Cuma akşamı Jankipuram Extension’da bir köpek sürüsü tarafından ısırıldıktan sonra ciddi şekilde yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılarak tedavisinin ardından taburcu edildi.
Shristi apartmanının sakini Rihanna Asıf kayınpederiyle akşam 21.00 sıralarında yürüyordu ve kayınpederi bitkin düştü ve bahçedeki bir banka oturdu. Rihanna, “200 metre kadar hareket etmiştim ki birden altı kişilik bir köpek sürüsü bana havlamaya başladı. Dehşete kapıldım, köpekleri uzaklaştırmaya çalıştım ama biri bana saldırdı” diyen Rihanna, düştükten kısa bir süre sonra tüm sürünün ona saldırdı ve onu ısırmaya başladı. “Bir köpek ayak parmaklarımı kemirdi ve bir parça et çıkarmaya çalıştı. Diğerleri kalçamı ve belimi ısırmaya çalıştı” dedi. “Çığlıkları duyduklarında, bir komşu kayınpederiyle birlikte köpekleri kovaladı ve beni hastaneye kaldırdı” diye ekledi.

Kasabada bir sürü sokak köpeği bir kadına saldırdı.

Rihana olaydan 24 saat sonra bile korkudan yerleşkeye gelmeyi reddediyor. Rihanna olayı, “Köpeklerin hırıltısı hala kulaklarımda yankılanıyor. Komşum ve kayınpederim bana yardım etmeseydi saldırıda ölecektim” diye anlattı. Shristi apartman sakinleri sanık LMC ihmal nedeniyle. Sadece bir yıl içinde bu tür yedi olay meydana geldi” dedi. Vivik Sharma, Ikamet eden. Çocukların geceleri site içinde dışarı çıkmalarına izin vermiyoruz” dedi. Yerel sakinler, kısırlaştırdıktan sonra LMC’nin bu köpekleri kaldırıldıkları aynı alanda bırakarak onları daha agresif hale getirdiğini söyledi.
Bu arada, Baş Veterinerlik Görevlisi, LMC, Abhinav Verma “Bölgedeki köpeklerin çoğu kısırlaştırıldı. Muhtemelen kadına saldırmışlar.”
Doktor Rajneesh ChandraAliganj’da özel bir veteriner olan Aliganj, “Bir köpeğin normal davranması genellikle kısırlaştırıldıktan sonra yaklaşık 45 gün sürer. Bu süre zarfında agresif hale gelebilirler. Yetkililer onları geride bırakmadan önce bunu dikkate almalı” dedi. Ayrıca insanların sokak köpeklerine genellikle elektrolit dengesizliğine yol açabileceğini ve onları agresif hale getirebileceğini bilmeden bisküvi ve ekmek verdiğini söyledi. Ayrıca leptospirosis, listeria veya kene gibi hastalıklara sahip bir köpeğin insanları ısırabileceğine dikkat çekti.
“Bazen insanlar köpeklere taş atıyor. İnsanlar duyarlı olmalı” dedi. Preetibir köpek aktivisti.