Morun iğrençliği! Bozulmuş. Kulüp ve takım olarak teknik direktör Saňák Olomouc'u takdir etti

EnguLizyoN

New member
Taraftarlar kulübün gidişatından hoşlanmadılar ve medyadaki davalara da tepki gösterdiler, ancak Sigma, varlıkların israfla satıldığı yönündeki suçlamalara şiddetle karşı çıktı.

Haná'lar cumartesi akşamı acı fincanını dibine kadar içtiler. Maç, stoper Beneš'in pası ayaklarının altından kayan kaleci Macík'in çılgınca ıskalaması nedeniyle bozuldu. Sondaki skor, Olomouc'ta iz bırakamayan ve şu anda Pardubice adına ligde gol atan forvet Tomáš Zlatohlávek tarafından sembolik olarak kapatıldı. “Bozulmuş. Kulüp olarak gerideyiz, takım olarak gerideyiz” diye kabul etti Saňák.

Kötü bir maçla başlayalım.
Maça çıktığımız niyette başarılı olamadık. Pardubice'nin hızı doğrulandı, ikinci toplardaydılar. Bunu düşünmeliyiz. Hücum aşamasında pasiftik. İkinci yarıya Singhateh'i koyduk, kanatlardan atak yaparak Pardubice'yi kapatmak istedik ve bazı etaplarda başarılı olduk. Pardubice'in daha önceden karar verebilecekleri üç mola durumu vardı. Fırsatlarımız da vardı, verimliliğimiz zayıftı. 0:2'deki gol zaten bu maçın tabutuna çakılan çiviydi.

Macík'in tekmesi zaten gerçek bir çivi değil miydi?
Bunun gibi çok gol gördüm. Yetişmemiz gerekiyordu ama genel oyunumuz hakkında daha fazla konuşacağız. Endişelendik, tuzlu değildi. Ve bu gol bizi daha fazla baskı altına aldı. Belki kafa çalışmaya başlamıştır.

Macík'i değiştirmeyi düşündün mü?
Hiç de değil, bir an bile değil. İyi iş çıkardım çünkü aksi halde harika yakalıyordu.

Peki oyun planınız neydi?
Rakibin özellikle tehlikeli orta sırasını eleyin ve kanatlardan atak yapın ama başarılı olamadınız. Biz de oldukça gergindik, bazı defansif davranışlar hoşuma gitmedi.

Goldhead gibi bir oyuncuyu özlediğinizi düşünmediniz mi?
HAYIR. Zlatan'ı tanıyorum, molada gol attı. Kendisi Pardubice oyuncusudur. Hayat bu, ayrılmaya karar verdi. Eğer gol atsaydı Sparta Juliš'i sorar mıydı bilmiyorum. Ona iyi şanslar dilerim, dürüst bir çocuktur, iyi.

Oyuncu değişikliği yapmak zorunda kalan Víto Beneš'in durumu nedir?
Dizinde ve ayak bileğinde bir şey var. Uzun süre denedi, uğraştı, sonra ben de işin içine girdim. Ne pahasına olursa olsun onu ele geçirmek istiyordu ama acı büyüktü.

Yedi haftadır evinizde zaferi bekliyordunuz. Yeni bir mağlubiyetle ilk altı için mücadeleyi ne kadar karmaşık hale getiriyorsunuz?
İyi soru. Birlikte acı çekiyoruz, başarısız oluyoruz. Ama bu durumdan ancak biz birlikte çıkabiliriz. İşler iyi gittiğinde herkes konuşabilir, oynayabilir, çalışabilir, gol atabilir. Bu üzücü bir denge, umutsuz bir denge. Eğer hepimizi almazsak, daha da uzayabilir. Ve eğer onu alırsak kırabiliriz. Bunu ders olarak alıyorum, hepimizin potaya katması lazım.

Seyirciler ve taraftarlar sizi saha dışında yuhalarken aklınızdan neler geçiyordu?
Sinirliydim. Bu konuda hiç kimse iyi çalışmıyor. Çalışmıyor.. bu çok ağır bir kelime, futbol eğlencedir, kültürdür. Benden iğrenme! Morun iğrençliği. Bu konuda ne söyleyebilirim? Her şey olabilir ama bana sorduğunda hissettiğim şey bu. Kimse için hoş değil.

Matys ve Langre ilk kez temel kadroda oynadı. Onları nasıl beğendin?
Beklediğim şey doğrulandı. Dürüst adamlar. Bir defans oyuncusu olarak Franta Matys, özellikle maç yapıp pas vermeniz gerektiğinde çok zorlanıyor. İlk yarıda teklifimiz zayıftı, belki o yüzden gereksiz yere balon attı. Pozisyonu için iyi mücadele ediyor, B için de iyi oynadı. Ve Štěpán Langer ona neler kattığımızı gösterdi. Onu ceza sahasına daha da sokmak için çalışıyoruz. Biri kıçının üstüne oturmadı ama rolünü oynadı, orada bir sorun yoktu.

Pardubice'nin orta saha oyuncusu Tomáš Zlatohlávek, takım arkadaşlarıyla birlikte golünü kutluyor.

Vrástil, Pokorný ve Vodháněl kartlarını çok mu özlediniz?
Bu konuyu ele almayı düşünmedim. Pardubice'den David Mikula muhtemelen kartları kaçırmadıklarını, biz kaçırdık diyecektir… Biz bunu kendi içimizde hallettik. Pek çok kart işe yaramazdı ve artık elimizde kalmadı, beni rahatsız eden de bu. Bunu da geliştirmemiz gerekiyor.

Özellikle hücum oyuncusu Jan Vodháněl'in Mladá Boleslav'dan ihraç edilmesi de dahil olmak üzere sekiz sarı kartı. Bunu ortadan kaldırmak için onunla nasıl çalışacaksınız?
Onun parasına ulaşacağım. Üstesinden gel, üzgünüm. Başka ne diyebilirim? Bu, baskı makinesinde hurda yapmak gibi bir şey. Ama elbette bu bana geri dönecek, teknik direktör olarak paraya ulaşamam. Uzun vadede bunun bir takım oyunu olduğunun, egoyla çözülemeyeceğinin bilincinde olan bir ekiple çalışmak istiyorum. Eğer böyle devam ederse ve ben buradaysam o oyuncu burada olmayacak. İstemiyorum, inşa etmeyeceğim. Elimden gelen bu. Eğer öğrenmezlerse böyle oyuncuları takımda istemiyorum. Jan Vodháněl şimdi kırmızı kart için oturuyor, bir dahaki sefere sarı kart görecek ve sarı kart için oturacak. Duyguları anlıyorum ama buradan oraya.

Başka neyi değiştirmeniz gerekiyor?
Eğer bunu masadan bilseydim, Liverpool'u hemen çalıştırırdım. Hepimiz gerçeğin gözlerinin içine bakıp şunu söyleyebiliriz: Bakın, osurmaya değer, muhtemelen yeterli değil, işleri farklı yapmalıyız. Görevimiz oyunculara sürekli ilham vermek, motive etmek. Öyle ki kulübün her üyesi, her birimiz, hatta taraftar bile bu soruyu kendine soruyor. Başka tarif bilmiyorum.

Kulüpteki gergin atmosfer takımı nasıl etkiliyor?
Bundan etkilenmeyen herkes bir savaşçıdır, bir Zen keşişidir. Ben de onun yerinde olmak isterdim çünkü durum tatsız. Son zamanlarda burada olup bitenlerin kesinlikle dışında. İkinci yarıda biraz ilerleme kaydettik ama tezahürat yoksa ve buna karşı bir şeyler varsa bunun bir anlamı yok. Kafanın içine giriyor. Bu yüzden kesinlikle beni rahatsız ediyor. Hiçbir yere gitmiyor. Keşke birisi bunu hızlı bir şekilde düzeltebilse.