Rampur anketi: SP lideri Azam Khan ‘cinsel taciz’le suçlandı | Haberler

EnguLizyoN

New member
BAREILLY: Samajwadi Partisi lideri Azam Khan’ın bir nefret söylemi davasında mahkûm edilmesinin ardından UP meclisinden diskalifiye edilmesinden bir aydan fazla bir süre sonra, polis, yakın zamanda parti adayı için kampanya yürütürken “kadınlara karşı saldırgan yorumlarda bulunduğu” iddiasıyla ona karşı bir FIR daha açtı. önünde Rampur Bypoll.
SP lideri, Rampur’daki “birkaç yerel kadından” gelen şikayetler üzerine tutuklandı. Rampur şehir dairesi memuru Anuj Chaudhary TOI’ye şunları söyledi: “FIR, Perşembe günü geç saatlerde IPC bölümleri 354a (cinsel taciz), 294b (kamuya açık yerlerde veya yakınında müstehcen eylemler), 153a (iki grup arasında düşmanlığı teşvik etme), 505- bölümleri altında kaydedildi. IPC’nin 2 (kamusal yaramazlık), 509 (bir kadının alçakgönüllülüğüne hakaret), 504 (kasıtlı hakaret) ve 125 (Hindistan hükümeti ile ittifak halindeki bir Asyalı güce karşı savaş açma). ve bir adli tıp laboratuvarına göndereceğim.”
Viral bir videoda Azam’ın “SP (Samajwadi Partisi) asla insanları ayırmaya çalışmadı… Şimdi sana ve bana ne olursa olsun (yanlış). Dört dönem bakandım ve keşke olsaydım” dediği duyuldu. (hükümet) böyle bir yetki kullansaydı, o zaman doğmamış çocuklar annelerine doğum izni olup olmadığını sorarlardı.
Perşembe akşamı, birkaç kadın Gence karakoluna geldi ve sözleri nedeniyle Azam hakkında şikayette bulundu. FIR’ın şikayeti üzerine kayıt altına alınan kadınlardan biri, “Kendimi kötü hissettim, benimle gelen diğer tüm kadınlar da yaralandı. O (Azam) ne derse desin uygun değildi, olması gerektiği gibi bir şey yaşadı. kullanılmaz.” dil.”
SP ilçe başkanı Virendra Goyal, Azam’ın açıklamasının yanlış anlaşıldığını belirterek, “Bu (BJP) hükümeti, Azam’ı ve ailesini taciz etmek için elinden gelen her şeyi yapıyor” dedi.