Toplu düğünlere ev sahipliği yapmasıyla tanınan bu UP MLA, birçokları için ‘baba’ | Haberler

EnguLizyoN

New member

ŞANS: Umashankar Singheyaletin tek BSP MLA’sı, bildirildiğine göre tefeciler tarafından taciz edildikten sonra Facebook’ta canlı yayında 1 Şubat’ta dükkanında kendini vuran Ballia’da silah tüccarı olan Nandlal Gupta’nın ailesiyle temasa geçti.
Singh, aileye 2 lakh Rs tutarında acil bir mali yardım sağladı. Singh, “Aileye, sekiz ve 10 yaşındaki iki çocuğunun eğitimini finanse etme sözü verdim. Onların içinde bulunduğu kötü durumdan etkilendim” diyen Singh, hükümeti ailesine 50 lakh tazminat ödemeye çağırdığını da sözlerine ekledi. ölmüş ve karısı için bir devlet işi.
Singh, ihtiyacı olan birine ilk kez yardım etmiyor. “Geçenlerde bir adam partiden dönerken elektrik akımına kapıldı. Üç çocuğu olduğunu öğrendim. İşçi olarak çalışmasına rağmen onları özel okulda okutmuş. Aileden çocukları okula göndermelerini istedim. Gittikleri yerde oku. Ailenin şu anda karşılayamayacağı için ücretlerini ben ödeyeceğim” dedi.
Singh, sosyal hizmetlerinden dolayı seçim bölgesi Rasara’da ve ötesinde, Ballia’da çok itibar görüyor. Toplu düğünler düzenleme yeteneği, şimdiden tanınmasını sağladı ve insanlar onu daha çok “jo shadiya karate hain” adamı olarak tanıyor. Biri 2012’de, diğeri 2016’da olmak üzere bugüne kadar iki kez organize ettiği toplu evlilik galasını kendi ekibi yönetiyor.
İlkinde 251, ikincisinde 351 kız çocuğu evlendirildi. 2012 milletvekili seçimlerinde en çok oy alan aday listesinde üçüncü oldu.
Partililerin de düğünlere katılıp katılmadığı sorulduğunda, “Parti halkım çabalarımı övüyor. Ancak rakiplerimin bir sorunu var çünkü beni STK sahibi olmakla ve düğün yapmak için bağış istemekle suçluyorlar. Bu doğru değil. dedi.
Singh, 2012’de siyasete girdi ve o zamandan beri BSP listesinde. 2022 UP seçimini kazanan tek BSP MLA’sıydı. Bununla birlikte, sosyal hizmeti 2010 yılına kadar uzanıyor. “Uss saal bahaut thand padi th aur humne kambal bante the, 50.000.”
“Hiç bağış istemedim. Bazı arkadaşlarım var, birinin gaz acentesi var. Yeni evli çifte tüp verebilir mi diye sordum, o kadar. Gerisi benim çabam ve masrafım.” dedi. Singh inşaat işini sever.
Toplu düğünler, ayini karşılayamayacak kadar fakir insanlar içindir. Bu düğünlerde kızlarının evlendirilmesini isteyenler Singh’in ekibine kayıt yaptırmalıdır. Ekip, kızın reşit olmadığından, ailenin gerçekten fakir olduğundan ve yaklaşan evliliğin gerçek olduğundan emin olmak için verileri doğrulayacaktır. Singh, “Her kızın babasından kendisine bir damat bulmasını ve baraat getireceği kişi sayısını belirtmesini istiyorum” dedi.
Ballia’da 2012 ve 2016’da bu büyük olayların gerçekleştiği çok sayıda açık alana sahip bir aşram var. Kayıtlara göre, alanda en az üç ila dört yüz kişi bulunuyordu. Singh, “Kıyafetten çift kişilik yatağa, şiltelere, renkli TV’ye ve hatta mücevhere kadar bir evde olması gereken her şeyi sağlıyoruz. Kanyadaan da yapıyoruz” dedi.
“Seçim bölgeme her gittiğimde, köylerde bana baba, karımı da anne diyen bu kız ve erkeklerle karşılaşıyorum ve kulübelerinde renkli bir televizyon gördüğümde çok mutlu oluyorum.”
Ancak sınırlama, bu düğünlerin sadece Ballia’lı insanlar için olmasıdır. MLA, “Aksi takdirde bireysel olarak yardımcı olmaya çalışırım” dedi.