UP’de elektrik kesintileri; Lucknow ülke çapında da vurdu | Haberler

EnguLizyoN

New member


ŞANS: Vidyut Karmachari Sanyukt Sangharsh Samiti’nin (VKSSS) grevi eyalet genelinde büyük bir elektrik kesintisine neden oldu.
Örneğin, başkent Lucknow’un kırsal bölgeleri saatlerce vuruldu. Mohanlalganj bölgesinde sekiz, Gosaiganj’da beş ve Puranpur’da üç besleyicinin kapatıldığı bildirildi. Amethi, Nigohan ve Samesi bölgelerinde de elektrik yoktu. Bununla birlikte, aşağıdaki kentsel alan Lesa uzun saatlerdir elektrik kesintisi bildirmedi.
Bu arada, Kesco’nun güç sağladığı Kanpur’daki mühendisler, güç şikayetleriyle ilgilenmeyi reddettiler. Gumti, Fazalganj, Dada Nagar gibi bölgelerde 185’i trafo olmak üzere 60’tan fazla fider kapatıldı. Shastri NagarBarra ve diğerleri, grevi desteklemek için” dedi. Vijay Tripathi, VKSSS Kanpur birim sözcüsü. Bölgedeki yaklaşık 1,5 lakh tüketici grevden doğrudan etkilendi.
Varanasi’deki elektrik kesintisi, Naibasti Pandeypur, Englishialine, Paredkothi, Maldahiya’daki insanları ciddi şekilde etkiledi. Sidhgiri Bagh, Maidagin, Ramnagar, Sarnath, Kandva ve diğer alanlarla bağlantılı yerler. Çoğu için su çıkarmanın ana kaynağı dalgıç pompalar olduğundan, sakinler su eksikliğinden şikayet ettiler.
Hindistan Sanayicileri Derneği’nin (IIA) Varanasi Birimi acil bir toplantı çağrısı yaptı. IIA Ulusal Başkan Yardımcısı RK Chaudhary, Ulusal Sekreter Rajesh Bhatia ve diğer sanayiciler, Perşembe gecesinden bu yana yaşanan elektrik kesintilerinin Ramnagar sanayi bölgesindeki tüm endüstrileri yok ettiğini iddia etti. Prayagraj’da neredeyse hiç kimse elektrik kesintileriyle uğraşmak için trafo merkezlerinde bulunmuyordu. MLN Tıp Fakültesi müdürü Dr SP Singh, “Kampüste güç kaynağı yoktu” dedi.