Uttar Pradesh: İnsanlar Mulayam Singh Yadav’ı hatırlayacak ve SP’ye oy verecek, diyor Akhilesh Yadav | Haberler

EnguLizyoN

New member
Samajwadi Partisi lideri Akhilesh Yadav, eşi ve eski milletvekili Dimple Yadav’ı aile komününden çıkardı kafa puriMulayam Singh Yadav’ın ölümü nedeniyle boşalan . TOI’den Subodh Ghildiyal Akhilesh ile etkileşime giren BJP, kalkınma ve yönetişim tartışmalarından kaçınarak insanları bölmeyi ve gerici siyasete girmeyi ve Yadav klanındaki farklılıkların sonsuza dek sona erdiğini söyledi.
Azamgarh ve Rampur LS’nin yan seçim yenilgileri yüzünden cebinizde çok mu çalışıyorsunuz?
Yalnız bir ara sınav, benim evimde bile. Lucknow’daki seçim oturumuna itiraz edemezdim. Evimin seçimine itiraz etmek için evdeyim. BBP buna neden itiraz etsin? SP, Mainpuri’de büyük bir zafer kazandı.
Bu seçim ‘netaji’nin (Mülayam) yokluğunda ve Mainpuri halkı onu her zaman destekledi ve onun kardeşlik politikasına oy verecekler. Azamgarh farklıydı. Polisi ve yönetimi görevlendirir ve halkın oy kullanmasına izin vermezseniz ne olur? Stratejileri bu.
BJP adayının amcanız (chacha) Shivpal Yadav’ın takipçisi olması endişe verici mi?
Savaş, Yogi (Adityanath) ve BJP hükümetine karşıdır; aday önemli değil BJP adayın kastına bakar. Tamamen kastçı, kast merkezli, kast bazında maksimumu belirleyen bir parti varsa o da BJP’dir. Burada yollar, köprüler ve güç kaynağı varsa ‘netaji’ yüzündendir. BJP’nin yaptıklarını konuşması gerekiyor.
Aslında SP alanı dedikleri için burada herhangi bir iş yapmıyorlar. Sainik Okulunu buraya getirdim ama sonra (BJP tarafından) bütçe ayrılmadı ve başlamadı. Teknik üniversite eksik, tıp üniversitesinin bütçesi kısıldı. ‘Tek Bölge, Tek Ürün’ programı kapsamında Mainpuri’ye neler kazandırdınız? Ancak BJP bu tartışmalardan kaçınıyor.
Büyük hikaye, senin ve yabancılaşmış chachaji’nin bir araya gelmesi…
‘Netaji’ burada olmadığı ve onun seçimi olduğu için halk birlik olmamızı istedi. Amca-kuzen olarak kişisel ilişkimiz hiçbir zaman kötü olmadı.
Nedense siyasette bir mesafe vardı. Ama bu artık bitti. CM Adityanath şimdi bize kızgın. CM neden kızmalı? Ailede farklılıklar olmasını, üyelerin tartışmasını ve bir arada oturmamasını isterler.
Halk toplantılarında BJP’nin geride kalan kastları bölmeye çalıştığını iddia ediyorsunuz…
BJP insanları böler, nefret yayar. BJP’nin bütçe gerektirmeyen bir politikası vardır. Yollar yapıyoruz, istihdam sağlıyoruz, ambulans hizmeti başlatıyoruz… bütçe gerektiren her şey.
Ancak BJP, finansman gerektirmeyen eylemlerde bulunuyor. Nefret yaymak, yoga yapmak, milliyetçilik gibi. Gerçek şu ki, BJP bütçe gerektirmeyen sorunları gündeme getiriyor, bunlar sadece plan yapmayı gerektiriyor.
Mainpuri’deki makineleri kötüye kullandığını mı iddia ettin?
WhatsApp’ta kimlerin (seçim) hizmetine alındığına dair bir PDF dolaşıyor. Chacha-ji’nin Jaswantnagar seçim bölgesinde, BJP’nin SP’ye karşı önyargılı olduğuna inandığı geri bir Müslüman olan Yadav olan dört memur izne gönderildi. Yönetim de kimin nereye yerleştirileceğinin planını yapıyor.
Lucknow’da bunu yapan kıdemli bir subay olmalı. Ama bu bir fark yaratmayacak.