Bir ritüel olarak katille evleneceğiz, diye gülümsedi Saňák. Sigma'dan gelen bağlantıyı hissedebiliyordu

EnguLizyoN

New member
Orta saha oyuncusu Jiří Spáčil 28. dakikada kırmızı kart gördüğünde ne düşündünüz?
Bu yayınlanamaz. Düşen tuvaletle ilgili bir şey. Bununla savaşmamız gerektiğini biliyordum. Buna rağmen takımın gücünü hissettim. Jirka Sláma'nın oyuncu değişikliğine daha çok şaşırdım ama Honza Fortelný iyi bir müdahale yaptı. İlk yarıda bir oyuncu değişikliğini kaybettiğimizde takıma nasıl gireceğimizi çok düşündük. İkinci yarıda sadece iki pozisyonumuz vardı, bu yüzden oyuncu değişikliği yapmak istedik. Çocuklar harika vakit geçirdiler.

Planın neydi?
Hızlı bir kontra atak için oyuncuları oraya yerleştirdik – Jáchym Šíp ve Pavel Zifčák topu koruyacak. Onları daha aşağılara sakladı, bize yardım etti. Anladın.

Tüm rotasyonlar sizin için işe yaradı. Devre arasında Juliš ve Vodháněl'in hücum desteklerini geri çekmek zor muydu?
Değildi. Sadece şöyle dedim: Julda, Vody, bu kadar yeter, Zif ve Šípák oraya gidiyor. Benim rolüm bu; karar vermek. Bunu takım için en iyi fikirle yaptık. Kabinde herkes egosunu bıraktı, bu adamlar bile yedek kulübesinde tezahürat yaptı, bundan mutluyum. Çocukların standart bir oyunu tek oyuncu olmadan nasıl çözdüklerini gördüğünüzde, böylesine yapıcı bir atmosferin devam etmesini isterim. Kimse isminin arkasına yazılmıyor ama herkes takımla ilgileniyor.

Bir saatten fazla bir süre içinde bir maçı kazanmak takımın karakterinin bir kanıtı mıdır?
Bence de. Taraftarlar 0-0'da bile takımın mücadelesini gördükleri için alkışladıklarında, büyük bir güç, bir bağ hissettim. Jablonec duran toplardan tehdit etti ama büyük bir şans yakalayana kadar onu oyundan çıkarmadık. Çocuklar moral verdi, birbirlerine destek oldular, biz de birbirimize destek olduk. İyi gelişmeyen bir maç bile oynanabilir.

Spáčil dışlanmaya nasıl dayandı?
Üzgündü. O saf karaktere sahip bir çocuk. Ona dedim ki: Jirka, başını dik tut, biraz ceza alacaksın ama bu bir deneyim. Artık genç olmasa da bu kadar gergin maçlar oynamadı.

İkinci yarıda sol tarafta Uriča ve Šíp hücumda oynadı. Bu bir risk değil miydi?
İkinci ligde büyük ilerleme kaydettiler ve iyi mücadeleler ortaya koyuyorlar. Sakindim. Önemli ölçüde geliştiler.

Kaleci Tadeáš Stoppen'in yapacak pek bir şeyi yoktu ama Hübschman'ın şutunu harika bir şekilde çekti ve kesinlikle ortaları topladı. Size huzur verdi mi?
Koşular sırasında kendine çok güveniyordu, bu da bize yardımcı oldu, kendimi sakin hissettim. Peki ameliyat? Tomáš inanılmaz bir vuruş yaptı, Matúš Macík sakatlandığında şansı iyi değerlendirmiş olması Táďa için harika bir şeydi.

Kulüpte yaşananlar ve maç öncesi stadyum dışında domuz kafalarının kesilmesiyle başlayan protestolar sizi nasıl etkiliyor?
Sabah geldiğimde üzerime çarptı, berbat bir kokuydu. Burada göletin avlanıp avlanmadığını merak ediyordum. Elbette algılıyoruz, bir balonun içinde değiliz. Uzun vadede etkileyebileceğim şeylerle uğraşmaya ve gelen hayranları mutlu etmeye çalışıyorum. Bizi desteklediler. Tribünler dolu olmasa da alkışları duyabiliyordum.

Ayrıca kazan beş dakika süreyle bulunduğu bölgeden ayrıldı.
Daha çok havai fişek sesi duydum, korkunç patlamalardı. Birbirimize vurduğumuz için antrenörlerle bile konuşamıyorduk. Buraya gelen herkesin kulübü sevdiğini düşünüyorum. Bir süreliğine ayrılanların şükranları bile güzeldi.

Ama zafer ritüelini kesik kafalarla tekrarlamayacaksın, değil mi?
Maçtan önce bir katil yaratacağımızı mı? Bu ritüeli yaşamayı tercih ederiz.

Rahatladın mı? Yedi denemeden sonra kendi evinde kazandın.
Elbette yalan söylemeyeceğim. Yönetimdekilerin bize tezahürat yaptığını gördüğümde gözlerinde yaşlar vardı, bu da beni rahatlattı. Bunu kazanmak için yapıyoruz, uzun zamandır evimizde kazanamadık.

En büyük rahatlama, kurtarma görevlisinden kaçmış olman mı?
Muhtemelen evet. Kurtarma hakkında konuşmadık ama serinin uzun ve tatsız olduğunu gördük. Son derece önemli gördüğümüz bu üç puanla Slavia ve Sparta maçlarına çıkabilmek için elimizden geleni yapmak istedik.

İzleyeceğiniz maç bu olabilir mi?
Çocuklar her şeyi orada bıraktılar. Seyirci bizi kavga ederken gördü. Bu iradenin zaferidir. Bizi bu duruma soktuğu ve bu maçı yapmamıza yardımcı olduğu için muhtemelen Spáčil'e iki kat bonus vermeliyiz. Bize yardımcı olmalı.