Bir şapel, bir sığınak ve erişilemez bir çan kulesi, Olomouc ve çevresinde bir müze gecesi için sizi çağırıyor

EnguLizyoN

New member
Aşağı Meydan'da müzik performansları veya şarap kutlamaları gibi eşlik eden etkinlikler de planlanıyor.


Akşamları insanlar, örneğin Bezručový sady'deki normalde erişilemeyen çan kulesini, Otel Evi'nin çatısını veya Olomouc Fakülte Hastanesi'ndeki Fort Tafelberg'i ziyaret edebilirler.


Hastane ayrıca benzersiz işlevselci şapeli veya merkezi postaneyi de kullanıma sunacak. Olomouc'taki Sanat Müzesi ise Görelilik Yüzyılı'nın değiştirilmiş bir sergisini hazırlayacak.


Vurgu, Přáslavice'deki sığınağa yapılan ziyarettir.Bu yılın yeniliği, diğer şeylerin yanı sıra, Olomouc yakınlarındaki Práslavice sığınağındaki bir programdır. Kırk beş dakikalık tur sırasında insanlar Soğuk Savaş'ın tarihine dair ilginç gerçekleri öğreniyor.


“Sürenin kısa olması nedeniyle ziyaretçiler, iki saatlik normal bir turda olduğu gibi tüm mekanlardan geçmeyecek. Ancak yoğun ilgi nedeniyle başka bir tarih eklemek zorunda kaldık” diye açıkladı organizatörler adına Michal Netolicky.


Programın tamamı etkinliğin web sitesinde ve Facebook'ta yayınlanıyor; bazı turistik yerler rezervasyon gerektirdiğinden organizatörler teklifi önceden kontrol etmenizi tavsiye ediyor. Bölgedeki bazı şehirler ve kurumlar da Müze Gecesi'ne farklı tarihlerde kayıt yaptırıyor, çoğu da önümüzdeki hafta sonuna kadar kayıt yaptırmıyor.