Bira fabrikasının ziyaretçi merkezi turistlere altın sıvının bir bira bardağına yolculuğunu gösteriyor

EnguLizyoN

New member
Yeni serginin baskın özelliği, Holba'yı ülkede meşhur eden efsanevi Šerák onbir ve aynı zamanda Pivovarská čtvrtka adı verilen geleneksel Jesenice yürüyüşü.

Ziyaretçi Merkezi'nin köklü dönüşümünün arkasında, bira fabrikasıyla uzun süredir çalışan Zábřeh'in tasarım stüdyosu MBG yer alıyor.

“Müşterinin, iç mekanda bile uçsuz bucaksız Jeseníky dağlarının eteklerinde, karanlık ormanlarla çevrili bir bira fabrikasında olduğunu unutmamasını istedik. Ayrıca mekanın işlevselliğini de vurguladık. Müzenin resepsiyon alanında çok sayıda reklam öğesi ve biranın saklanması ve sergilenmesi gerekiyor ve biz de minimalist konsepti buna uyarladık” diye tanımladı mimar Kristína Jurková.

“Barın en büyük baskın özelliği bira üretim modelidir; böylece ziyaretçi, biranın masaya en iyi kalitede ulaşması için ne kadar süre geçmesi gerektiğini görebilir” diye ekledi.

Öncelikle mekanın işlevselliğine ve özgünlüğüne vurgu yapıldı. Projeye üç unsur hakimdir. “Bu, barın arkasındaki bira üretim sürecinin bir enstalasyonudur; bu sayede ziyaretçiler bira bira üretim sürecinin tamamını adım adım görebilirler ve ayrıca neredeyse beş yüz bira şişesinden oluşan, benzersiz görsel efektler sunan hafif bir duvar vardır. güneş ışığı ve yapay aydınlatma” diye açıkladı mimar.

“Sonuncusu, mükemmel akustik ve saf bira fabrikası dekorasyonu sağlayan, şerbetçiotu konilerinden yapılmış, gerçek boyutlardan daha büyük asma tavanlardır” diye sundu.

“Değişikliklerin ana nedeni, ziyaretçilerin artan ilgisi ve ders ve etkinliklerin yapıldığı merkezdeki alanın yetersiz olmasıydı. Litovlí ve Zubr ile birlikte Holba bira fabrikasının da ait olduğu Pivovary CZ Group'un pazarlama müdürü Petr Hermély, akustik, ışık, mekansal düzenleme, bunların hepsi önemli bir dönüşümden geçti” diye açıkladı.

“Tasarım stüdyosunun özel olarak tasarladığı unsurlar benzersizdir. Verilen alan da çok verimli bir şekilde kullanılıyor” diye tanımladı Hermély.

Bira Fabrikası Müzesi'nin Yeniden İnşası

Müzenin yeniden inşası yıldönümleriyle, yani Holba bira fabrikasının 150 yılı, Šerák'ın 40 yılı ve Pivovarská čvrtka turist yürüyüşünün ilk yılından bu yana 50 yılı ile bağlantılıydı.

“Bira fabrikasının başlangıcından günümüze kadar olan kökenini ve gelişimini haritalandırdık. Geleneksel sergiye ek olarak, halka bira yapımına başından beri eşlik eden zanaatı tanıtacak tarihi bir bakırcılık aletleri koleksiyonu da eklendi,” diye açıkladı Bira Üretim Müzesi başkanı Blanka Strnadová.

“Yenilenen ikinci sergi Holby'nin amiral gemisi Šerák onbir'e adandı ve üçüncüsü Pivovarská čvrtka'ya ait. Bu iki konu için çok sayıda tarihi materyali toplayıp derlemeyi başardık” dedi.

Tarih, size tüm bira üretim prosedürlerini, hammaddeleri ve teknolojileri tanıtacak bira fabrikası turuyla tamamlanıyor.

“Her yıl sekiz binden fazla ziyaretçi bira fabrikamızdan geçiyor ve en popüler yerler arasında elbette spilka, tadımlı bira tankları ve ayrıca dünyada tek olan robotumuzun hakim olduğu şişeleme tesisi yer alıyor. Çek Cumhuriyeti de dağlardan beş litrelik fıçı Ryzí birasını dolduruyor” diye ekledi Strnadová.