EPFO yönetim kurulu bugün 2022-23 faiz oranını açıkladı

PiKe

New member
EPFO yönetim kurulu bugün 2022-23 faiz oranını açıkladı

YENİ DELHİ: EPFO Merkez Mütevelli Heyeti (TCMB) Salı günü oranını açıklayacak mevduat faizi 2022-23 için emeklilik fonunda. Geçen yıl EPFO, 2021-22 için faiz oranı olarak kırk yılın en düşük seviyesi olan %8,1’i belirtmişti. Faiz oranları en son %8’e düştüğünde 1977-78’deydi.
Toplantının ilk günü olan Pazartesi günü EPFO, 4 Kasım 2022 tarihli Yargıtay kararının uygulanmasına ilişkin bir durum raporu sundu. daha yüksek emeklilik. Kaynaklar TOI’ye Çalışma Bakanı Bhupender Yadav’ın konseye cezanın “tamamen” uygulanacağına dair güvence verdiğini söyledi.
Bununla birlikte, emeklilik fonu yöneticisi, başvuru formu emekliler ve mevcutlar arasında büyük bir kafa karışıklığına neden olan daha yüksek emeklilik planına ilişkin ayrıntılı bir açıklamayı ne zaman sunacağını netleştirmedi. EPFO aboneleri.
Bu arada, BJP hükümeti ile Kongre arasında, Kongre’nin OBC’lere yönelik sözde “hakareti” üzerine devam eden savaşın ortasında, bir parlamento paneli EPFO’nun içinde herhangi bir OBC temsilcisi bulunmadığına işaret etti. Meclis paneli ayrıca Çalışma Bakanlığı’nın emeklilik fonu yöneticisinin yönetim kurulunda uygun OBC adaylarına öncelik vermesi gerektiğini söyledi.