Güvenlik yamaları hakkında endişeli misiniz? Bu yüzden Ubuntu Pro’ya geçmelisiniz

benbilirim

Global Mod
Global Mod
Güvenlik yamaları hakkında endişeli misiniz? Bu yüzden Ubuntu Pro’ya geçmelisinizİşletim sistemi (OS) teknolojisi sürekli gelişmektedir. Dizüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına, işletim sistemi tüm bilgisayar teknolojisinin kalbi gibidir. İlk olarak 2004 yılında piyasaya sürülen Ubuntu, bugün Windows veya Mac için en iyi açık kaynaklı işletim sistemi alternatiflerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ubuntu’yu yayınlayan şirket olan Canonical, yazılımı sürekli olarak güvenli, güvenilir ve kullanımı kolay hale getirdi. Anında özelleştirme ve sorunsuz performans gibi avantajlarla Ubuntu’nun ücretsiz kullanılabilirliği, onu dünya çapında favori bir işletim sistemi haline getiriyor. Ubuntu’nun büyük popülaritesini temel alan Canonical şimdi Ubuntu Pro’yu sunuyor.
Ubuntu Pro nedir?

Ubuntu Pro, kapsamlı bir güvenlik, bakım ve uyumluluk aboneliğidir. Abonelik, ekiplerin yaygın güvenlik açıkları ve riskler (CVE) için zamanında yamalar almasına, sistemlerini geniş ölçekte güçlendirmesine ve FedRAMP, HIPAA ve PCI-DSS gibi rejimlerle uyumlu kalmasına yardımcı olur. Ubuntu Pro, yalnızca işletim sistemini değil, Ansible, Apache Tomcat, Apache Zookeeper, Docker, Drupal, Nagios, Node.js, phpMyAdmin, Puppet, PowerDNS gibi 23.000’den fazla uygulamayı kapsayan mükemmel bir 10 yıllık güvenlik kapsamı sunar. Python 2, Redis, Rust, WordPress ve diğerleri. Bu, Ubuntu Pro ile tüm güvenlik sorunlarınızın sona erdiği anlamına gelir.
Ubuntu Pro’nun faydaları

Tebrikler!

Oyunuzu başarıyla kullandınız

Sonucu görmek için giriş yapın

Ubuntu Pro ile makineleriniz daha hızlı, daha sorunsuz ve daha güvenli çalışır. Abonelik almayı düşünüyorsanız, Ubuntu Pro’nun aklınızda bulundurmanız gereken dikkate değer faydaları şunlardır:
● Canlı Yama:- Ubuntu Pro aboneliği ile çekirdek güncellemelerini kurarken sunucularınızı yeniden başlatmanız gerekmez. Linux çekirdeğinize canlı yama, kritik güncellemeler ve güvenlik düzeltmeleri uygulama süreci sağlar. Bu özellik, arıza süresinin minimumda tutulmasına yardımcı olabilir.
● Genişletilmiş destek: – 10 yıla kadar uzatılmış güvenlik ve bakım güncellemelerinin avantajlarından yararlanın. Sisteminiz daha uzun süre güvende kalacak ve ayrıca zamanında güvenlik güncellemeleri alacaksınız. Abonelikle birlikte 23.000 paket geliyor.● Uygunluk ve sertleşme: – Yüksek düzeyde denetime tabi bir endüstrinin parçasıysanız, yüksek düzeyde güvenli hizmetler çalıştırmak için bir Ubuntu Pro aboneliğine ihtiyacınız vardır. Ubuntu Pro, düzenlenen ve denetlenen ortamlarda uyumluluk yönetimi için araçlara sahiptir. Ubuntu Güvenlik Kılavuzu (USG), CIS kıyaslaması ve DISA-STIG profilleri gibi sınıfının en iyisi güçlendirme ve uyumluluk standartları sağlar.
● Kişisel ve küçük işletme kullanımı için ücretsizdir: Ubuntu Pro, kişisel ve küçük ölçekli ticari kullanım için 5 adede kadar makineye ücretsiz olarak kurulabilir.

Ubuntu Pro’ya nasıl erişilir?
Ubuntu Pro’yu kullanmaya başlamak için mevcut Ubuntu One hesabınızla oturum açın veya başlamak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Okuyun ve Ubuntu Pro’nun güvenlik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin indirmek beyaz kağıt:

Sorumluluk Reddi: Bu makale, Canonical adına Times Internet Spotlight ekibi tarafından hazırlanmıştır.