Olomouc süzme peyniri kutluyor. Yeni bir makine yüz yıl önce imalatta devrim yarattı

EnguLizyoN

New member
Benzersiz syrek'ler, klape köpeğinden yüz yıl önce işletmeye alınan kalıplama makinesine kadar çeşitli üretim süreçlerinden geçmiştir.


Geleneksel Olomouc ürünlerinin üreticisi AW şirketi yıldönümünü kutladı. Şirketin medya temsilcisi Jaromr Kriica, 1924 yılında Lotic Tarkrn'da ilk kalıplama makinesinin açıldığını ve tek orijinal Çek sra'nın üretiminde bir devrim başlattığını söyledi.


Tvark yapımının tarihi, küçük evlerde rünlerin yaratıldığı 16. yüzyıla kadar uzanıyor.


19. yüzyılda imalat endüstrilerinin gelişimi görüldü ve 1876'da Josef Wessels, Lotice'de ilk kalıp fabrikasını kurdu. Oğlu Alois Wessels öncü oldu ve 1897'de hâlâ kendi adını taşıyan şirketi kurdu, şirketin editörü Michal Pavelka öncülük etti.


Olomouc trás, adını Olomouc pazarlarından almıştır ve tek üreticileri Josef Wessels'in torunlarıdır.


Avuç içi arasına tokatMakinenin piyasaya sürülmesinden önce, operatörler avuç içi arasında alkışlayarak veya daha sonra alkışların yardımıyla runeyi oluşturdular. Kriica, günlük maksimum 6.000 parça üretim ve en verimli işçilerle üretimin yavaş ve uzun sürdüğünü belirtti.


Rune klapaka 20. yüzyılın başında yaratıldı. Şirket sözcüsü, kapasitenin biraz artırılarak günde 9.000 parçaya çıkarıldığını ancak üretimdeki asıl dönüm noktasının makine üretimi olduğunu ekledi.


Teknolojik yenilikçi, eşi Frantika olan Alois Wessels'in halefi Karel Pivn'di. 1924 yılında Almanya'da bir çok fabrikaya kalıp yapmak için ilk kalıp makinesini satın aldılar. Pavelka, saatte 10.000 parça yapmayı başardığını söyledi.


Strojov'un lor üretimi hem başarılı hem de başarılıydı. Konuşmacı, standartlaştırılmış şekil ve boyutun, şeklin paketlenmesini ve taşınmasını kolaylaştırdığını ve ürünün hijyeninin de iyileştirildiğini belirtti.


1929'da Karel Pivn daha fazla makineye yatırım yaptı, böylece lor işleme tesisinden nakliye için bileşik kutuların toplanmasına kadar tüm üretim süreçleri yavaş yavaş makineleştirildi.


İlk kalıplama makinesinden bu yana geçen yüz yıl içinde teknolojik olanaklar gelişti. Şu anda modern gıda makineleri üreticisi Olomouc kullanılmaktadır.


Mevcut kalıplama makinesi fırının kullanılabilir kapasitelerine göre çalışmakta olup, günlük üretimi 15 ton kalıptır. AW satış ve pazarlama müdürü Leo Kalandra, tek vardiya sırasında, kalıbı hızlı bir şekilde değiştirdikten sonra, küçük ve büyük tekerlekler, dış kısımlar veya çubuklar olmak üzere üç temel Olomouc şeklinin tümünü üretebildiğimizi belirtti.


Olomouc tvark na Han'ın üretimi 15. ve 16. yüzyılların ortalarında belgelenmiştir. 1876'dan beri Lotice'de Olomouc hasadı düzenleniyor. Josef Wessels fabrikayı bir manelka ile kurdu. Şirketin şimdiki adı AW spol'dur. s ro, 1897 yılında Alois Wessels (kurucunun oğlu) tarafından kuruldu ve 1914 yılında en büyük kalıp üreticisi haline geldi. Şirketin sözcüsü, 1930 yılında büyük bir genişleme gerçekleştirildiğini ve şekillendirme makinesinin Karel Pivnho önderliğinde modern bir fabrikaya dönüştürüldüğünü söyledi.


1991 yılında bu bina asıl sahiplerinin torunlarına iade edildi. 1997 yılında madenin teknolojik tesisleri değiştirilerek kuruldu. 2014 yılında Lotice'de Çek Cumhuriyeti'ndeki türünün tek müzesi olan yeni Olomouc Tvark Müzesi'nin açıldığını söyledi.


Peynir fabrikasında şu anda her biri ondan fazla farklı şekil, tat ve ağırlıkta yaklaşık 2.200 ton peynir üreten 180 kişi çalışıyor. Konuşmacı, şirketin Lotice, Olomouc, Brno ve Ostrava'daki mağazaları da işlettiğini ekledi.