Palacký Üniversitesi'nde çocuk köşeleri ve bebeklerin altını değiştirip besleyebilecekleri yerler var

EnguLizyoN

New member
Palacký Üniversitesi Olomouc aile dostu olmak istiyor. “Son birkaç aydır Palacký Üniversitesi, üniversite topluluğunun bir parçası olan ailelere, özellikle de öğrencilerin ve çalışanların ebeveynlerine yönelik ihtiyaçları doğrulamaya ve üniversite ortamını iyileştirmeye yoğun bir şekilde kendini adamıştır. UP'den Gabriela Sýkorová Dvorníková, çeşitli soruşturmalar yürüttü ve şimdi bunlara dayalı olarak yeni önlemler uygulamaya koyuyor” dedi.


“Geçtiğimiz aylarda, ilk önerileri almak ve üniversite kampüsündeki tesis ve ekipmanların mevcut durumunun haritasını çıkarmak amacıyla öğrenciler ve çalışanlar arasında bir anket gerçekleştirdik. Üniversitenin insan kaynakları yönetimi departmanı başkanı Markéta Šuplerová, “Çocuklu ailelere yönelik teklifler, faaliyetler ve fayda teklifleriyle ilgili farkındalığı araştırdık” dedi.


Anketi, kısa süreli çocuk bakımı konusuna odaklanan Aile dostu UP etkinliği izledi. Šupplerová, “Birçok ankete göre bebek bakımı, çocuk grubu veya çocuk köşesi şeklinde yardımcı olacaktır” dedi.


Sonuç, işyerlerinde ve fakültelerde küçük çocuklarla ilgili çeşitli durumları çözmek için kullanılabilecek yerleri gösteren bir tabeladır.


İletişim bölümünden Michaela Jendřejková, “Fakülteye veya konuma bağlı olarak, örneğin bebek arabaları için engelsiz erişim, alt değiştirme masası, emzirme için gizli bir yer, serbestçe erişilebilen bir mikrodalga fırın veya oyun odası bulabilirsiniz.” ve öğrenci işleri.


Yönlendirme tabelası, yeni özel Aile dostu UP web sitesinde, doğum veya ebeveyn izniyle ilgili organizasyonel ve idari bilgiler, çocuklu ailelere yönelik hizmetlere genel bakış ve fayda teklifleri ile birlikte mevcuttur.


Yerler oyuncak ayılı çıkartmalarla belirtilirWeb tabelalarının işaret ettiği yerlerdeki Aile dostu çıkartmaların navigasyon sistemi de yenidir.


“Tam olarak bu! Birlikte bilgi vermek en iyi yardımcıdır, şu ana kadar üniversite anaokulu hakkında bile hiçbir fikrim yoktu. Önemli olan, Aile dostu web sitesi hakkında mümkün olduğunca çok kişinin bilgi sahibi olmasını sağlamaktır, bence bu alanda tabelaların olması da aynı derecede önemli, bunu gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum” diyor üniversite annelerinden biri olan Pavla Baštanová Pedagoji Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünde yardımcı doçent olarak görev yapmaktadır.


UP Reflexe dahili tartışma platformundaki aile dostu, Palacký Üniversitesi'nde ebeveynlerin veya bakıcıların karşılaştığı fikirlerin, tekliflerin, davetlerin ve zorlukların yanı sıra yorumların, deneyimlerin ve sorunların paylaşılması için yeni bir seçenektir.


Üniversite AnaokuluUP Anaokulu olumlu eleştiriler aldı ve zaman zaman kapasitesinin yetersiz olduğuna dair şikayetler yapıldı. Anaokulu müdürü Taťána Nátěstová'ya göre, anaokulu da diğerleri gibi “kayıt turizmi” ile mücadele ediyor, ancak varsayılan olarak başvuranların büyük bir çoğunluğu her yıl giriyor.


“Memnun olan her çocuk ve ebeveynden çok memnunuz, uzun vadede hizmetlerimizi standartların üzerinde tutmaya çalışıyoruz” diye ekledi.