Polis 13 kişiyi Olomouc vilayetinin trafik düzenini etkilemekle suçladı

EnguLizyoN

New member
Yukarıdaki fiiller, kamu düzeni, kamuya açık toplantı ve açık artırma, kamu düzeni ve kamuya açık toplantı sırasında komplo kurmak, rüşvet, rüşvet, dolandırıcılık ve kişinin yetkisini kötüye kullanmak gibi ceza gerektiren suçlar olarak değerlendirilmektedir. Eyalet Baş Temsilcisi Radim Dragoun özetledi.


Bu işlenmiş bir suçtur ve yargılama aşamasında olan bir suçtur. Sanıklar arasında, organize suç gruplarının yararına bu suç eylemlerini işlemekle ve organize suç gruplarına karşı suç teşkil eden eylemlerde bulunmakla suçlandıklarını da sözlerine ekledi.


Dragoun’a göre tüm sanıklar Pazartesi günü gözaltına alındı ve sorguları sürüyor. Şu anda bunlardan bazılarının gözaltına alınabileceği ihtimali dışlanmıyor.


Tutuklananlar arasında ulaştırma bölgesi vali yardımcısı ve Perov meclis üyesi Michal Zcha (ODS) ile birkaç yıl boyunca ODS’nin Olomouc şubesinin başkanlığını yapan bölgedeki Oban demokratı Robert Knobloch da vardı. evvel.


kadınların ve politikacıların maaşlarıDenk N’ye göre, siyasetçiler ve polis yetkililerinin yanı sıra sözleşme başvurusunda bulunan iki özel şirketle de ilgilenilecek.


Bay Knobloch bunu organize etti. Ankete yakın bir kaynak, asıl meselenin şirketlerden politikacılara ve diğerlerine ödemeler yapıldığını belirtti. Gazeteye göre, haydutlar arasında bölgesel reklamın yazı işleri müdürü olan üst düzey editör Stavata Palkov da yer alıyor.


Polis, Olomouc Yollar ve Yollar Departmanı ile temasa geçti ve dedektifler, bölgesel yolların onarımına yılda yüz milyonlarca kron yatırım yapan Olomouc Bölgesi Yollar Dairesi’ne (SSOK) doğrudan müdahale etti. TK’nin edindiği bilgiye göre, bugün işyerinde bulunmayan editörü David Tpenko ile de ilgilendiler. Onun haydutlar arasında dürüst olup olmadığı meslektaşları tarafından onaylanmadı veya çarpıtılmadı.


Pazartesi günü burada çok şey oldu, ancak sekreteryaya göre Tpnka’yı temsil eden SSOK teknik yardımcısı Ivo ern’in bugün söylediği gibi bugün bilgi veremem.


Siyasi sahnede seçimler istifanın ardından yapılıyorBölgesel siyaset sahnesi hâlâ olayın etkisinden kurtulmaya çalışıyor. Lenov bölgesel kömür konseyinin Çarşamba öğleden sonra toplanması planlanıyor ve Pirti, Zcho’nun istifasını vereceklerini duyurdu.


Vali yardımcılığı görevini sürdürmeye devam edeceğini hayal edemiyorum. İnsanlar arasında yolsuzluk şüpheleri oluştu, kamu görevleriyle hiçbir ilgileri yok. Bölgesel meclis üyesi Martin mda (Pirti ve STAN), bununla birlikte merkezdeki kömür konseyine gideceğiz dedi.


ODS de aynı şekilde görüyor. Obansk’ın bölgesel belediye başkanı Demokrat Martin Major, meslektaşlarımız Michal Zcha ve Robert Knobloch’a parti üyeliklerini askıya almaları ve şu anda sahip oldukları tüm seçilmiş pozisyonlardan vazgeçmeleri çağrısında bulunduk.


Onlarla iletişim karmaşıktır, onların ilk soyundan gelen bir köpektir. Aşağıda sıkışıp kaldıkları süreyi görebilirsiniz. Ancak bunun anında gerçekleşeceğini bilin. Aksi takdirde bunu onların iradesiyle değil, parti organlarının kararlarıyla yapmak zorunda kalacağız” diye konuştu.


ODS bölge konseyi durumla yarın ilgilenecek. Serbest düşen fonksiyonlarıyla bir şekilde baş etmek zorundayız. Major, durumu analiz ettiğimizi, her şeyin yakın gelecekte gerçekleşmesi gerekeceğini, çünkü Michal Zcha’nın bölge başkanı olduğunu açıkladı.


Polis valilik önünde durup uzaklaştıBölge, KDU-SL, TOP 09, ProOlomouc hareketi ve Zelenmi’nin Pirt se STAN grubuyla birlikte oluşturduğu Spojenci koalisyonu tarafından yönetiliyor ve mevcut ortağı ODS’dir.


Hetman Josef Suchnek (Pirti ve STAN) da koalisyonun yüzüncü koltuğu için çabalıyor. Vyetovn polisin elinde ve Olomouc Bölge Konseyi burayı sadece bilgi almak için izliyor. Ancak bunun aynı zamanda siyasi bir boyutu da var ve bunu kendi başımıza düşünmemiz gerekiyor, dedi.


Atacağı adımlar, mutlaka yapılması gereken tartışmaların sonucu olacaktır. Durum farklı. Çeşitli konular açılabilir, ancak benim için oturup bunu açıklamaya başlamamızın temeli olduğunu söyledi ve Yardımcısı Zchy açısından ilk astının düşüşünün Pazartesi gününden bu yana günlük temasa geçmediğini ekledi. , sorumlu toplantıya gelmeyince.


Bugün NCOZ’dan bir polis bile ona yaklaşmadı. Vali, temsilcileriyle en son Pazartesi akşamı konuştuğumda, bölgesel polis karakoluna yapılan baskının sona erdiğini bana bildirdiklerinde saat dokuz civarında olabileceğini söyledi. Polis, RNA’dan gelen bir salağın tekiydi.


KDU-SL’nin ilk vali yardımcısı ve bölge başkanı Ivo Slavotenko’ya göre, kendisi aynı zamanda mevcut seçim döneminin lehine olacak şekilde bölgesel ulaşım siparişlerinin denetlenmesini de değerlendirdi.


Benim bakış açıma göre, geçen ayki denetlenebilir değişiklik pek çok VC’den biri. Şimdi çok parçalı olan bilgileri değerlendiriyoruz. Slavotnek, tek valinin olaya biraz daha fazla baktığını, ancak bir gizlilik anlaşması imzaladığını, dolayısıyla bilgiyle çalışamayacağımızı, kendisinin yalnızca bölgedeki sosyal sektörden sorumlu olduğunu belirtti.


2021 yılında valilik, bölgesel karayolu idaresinin etkili bir yasaklama yaptığı şüphesi nedeniyle hafif bir suçlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Bölge başkanı daha geçen yıl bir adli denetim yaptırdı ve birkaç ay boyunca 2015 ve 2020 yılları arasındaki kamu sözleşmelerini inceledi.


Örneğin toplantıda şeffaflık eksikliği konusunda şüphe duydu veya SSOK ile benzer alanlarda faaliyet gösteren bazı çalışanların toplantıya dahil edilmesi olasılığına dikkat çekti.


ANO parlamento kulübü başkanı Jaroslav Faltenko’nun notlarından sızdırılan notlar, 2021 baharında Seznam Zprvy sunucusu tarafından yayınlanan bölgesel güçlerde düzensizlik olasılığına dikkat çekti. Ona göre departman, Olomouc bölgesindeki trafik düzenlerinin nasıl kontrol edileceğiyle doluydu ve ona göre gayretli olmaları gerekiyordu.