Prostejov voleybolcularının antrenörü Matušov kovuldu ve Čad yeniden takıma liderlik ediyor

EnguLizyoN

New member
Prostějov voleybolunda tereddüt pek affedilmez. Yeni yılın ardından Hanačky ekstra ligdeki sekiz maçın beşini kaybetti ve bu iddialı takım için çok fazlaydı. Bu nedenle yönetim Cumartesi günü, son derece başarılı Miroslav Čada'nın yerine bu sezon başlamadan önce yedek kulübesinde oturan 35 yaşındaki teknik direktör Michal Matušov'u görevden aldı.


Genel menajerlik görevinden teknik direktörlük koltuğuna dönen Čada, Cumartesi akşamı Prostějovanek'in Frýdek-Místek'i 3:0 yenmesini sağladı. Kariyerinde 16 ekstra lig şampiyonluğu kazanan 70 yaşındaki teknik adam, sezon sonuna kadar takımın başında yer alacak.


“Takım uzun süredir sezon öncesindeki fikirlerimize göre oynamadı. Performans düştü, şu anda oyuncu kadrosunun kapasitesinin altında kaldı ve gelişmedi. Tabloda ilk sıradan üçüncü sıraya düştük, bu yüzden biz ve koçumuz karşılıklı anlaşarak işbirliğini erken bitirmeye karar verdik” dedi VK Prostějov yönetim kurulu başkanı Petr Chytil.


Cumartesi günkü galibiyetle Prostějovanky ikinci sıraya yükseldi. Frýdek'i her sette en az dört sayı farkla yendiler. Normal sezonun bitimine üç hafta kala Prostějov, KP Brno (6.), Přerov (8.) ve Šternberk (10.) ile karşı karşıya gelecek. İlk iki takım, Olomouc ile birlikte play-off çeyrek finallerinde Prostějov'un potansiyel rakibi konumunda.


“Teknik direktör değişikliğinden sonra takımla birlikte antrenman yapmak için fazla vaktimiz olmadı. Tekrar birbirimize alışmak biraz zaman alacak. Kazanmak için her şeyimizi Cumartesi günkü maça odakladık ve bunu da başardık. Geçen sezon Prostějov'u da yöneten Miroslav Čada, “Kızlar tüm aktivitelerde dengeli, kaliteli bir takım performansı sergilediler.” değerlendirmesinde bulundu. Ancak bittikten sonra antrenörlüğü bıraktığını ve kulübün genel menajeri olduğunu açıkladı.


“Michal Matušov geçen yaz gelişinden bu yana kulübümüz için çok iyi bir iş çıkardı, takımı birçok yönden ileriye taşıdı ve buradaki işine çok fazla enerji harcadı. Ne yazık ki bazen maksimum çaba bile yeterli olmuyor, takım yeni takvim yılında iyi bir performans gösteremedi” dedi Chytil.


“Geçmişteki sağlık sorunlarının nesnel nedenlerini anlıyoruz, ancak manchaft'ın düzeldikten sonra kademeli olarak yeniden yükselişe geçmesini bekliyorduk. Bu uzun zamandır gerçekleşmedi” diye devam etti başkan.


Matušov, yaz aylarında Prostěj'den, onu Slovakya'da izleyen Čad'dan bir teklif aldı. Slavia Bratislava'nın voleybolcularıyla son yedi sezonda Slovakya'da beş ekstra lig şampiyonluğu kazandı. Ancak Prostejov görevi zamanından önce sona erdi.