Prostějov'daki değişiklikler: Jura yönetimden istifa etti, yerine Polák getirildi. Patron Merta da geliyor

EnguLizyoN

New member
“1. SK Prostějov benim için her zaman önemli bir konudur ve öyle kalacaktır, ancak artık öncelikleri açıkça belirlemenin zamanı geldi. Sadece sonuç sıkıntılarımızdan memnun değilim, aynı zamanda kulübün artık şehir ve bölge vatandaşlarına çalıştığım için alamadığım enerji ve zamana ihtiyaç duymasını da ihmal edemem ve ihmal etmek istemiyorum, ” dedi Jura.

Futbol Prostějov şu anda bir sonuç krizi içinde. Her ne kadar Jura sezon öncesinde kulübün büyük hedeflerini gizlemedi. Stadion Za Místní nádražím'in şu anda Prostějov'da yeniden inşa edilmesinin nedeni de budur. Hanács ikinci lig sıralamasında sondan ikinci sırada yer alıyor ve eğer üçüncü lige düşmek istemiyorlarsa, kalan altı turda 1:5 mağlup oldukları on dördüncü Varnsdorf'a karşı dört puanlık farkı silmeleri gerekiyor. haftasonu.

Kışın Jura, üçüncü lig Uničov'un eski teknik direktörü ve Sigma Olomouc ve Union Berlin'in oyuncusu Jiří Balcárek olan yeni bir spor menajeri işe aldı. Alışılmadık bir şekilde Balcárek, kış antrenmanı sırasında teknik direktör Zavadil'i görevden aldı ve yeni bir antrenör olan Radim Kučera'yı işe aldı.

“Değişikliğe, gelişiyle ilgili gerekli yeterliliklerin verildiği spor menajeri Jiří Balcárek tarafından karar verildi. Jura o sırada iDNES.cz'ye verdiği demeçte, spor departmanının yönetiminin gelecekteki sonuçların ana sorumluluğuna sahip olduğunu söyledi.

Şimdi Prostejov liderliği başka bir değişime uğrayacak. Mevcut yönetim kurulu üyesi Ivan Polák, yönetim kurulunun yeni patronu olacak. Tam tersine Jura, yönetim kurulunun “sıradan” bir üyesi olacak. Bir inşaat şirketinin sahibi olan futbol patronu Oldřich Merta, Prostejov kulübünün yönetim kurulunu da güçlendirecek. Daha önce Blansko futbol takımına liderlik ederek onu ikinci lige taşımıştı. Aynı zamanda Zbrojovka Brno'nun yönetim kurulundaydı ve aynı zamanda küçük Tišnov kulübünde de çalıştı. Eski profesyonel Petar Švancar'ın yardımıyla 10.000 kişilik şehri 1. A yarışmasından lige taşıdı.

Ancak Merta'nın, söz sahibi olmak istemesiyle de tanınıyor ve büyük planlarını, örneğin acil transferler şeklinde, hemen hayata geçirmek istiyor.

“Oldřich Merta sadece heteroseksüel ve dürüst bir adam değil, her şeyden önce ülkemizdeki spor ortamı hakkında geniş bilgiye sahip deneyimli bir yönetici. Yıllardır futbola olan sevgim nedeniyle bağ kurduğum kişiler arasındalar. Sonuçta işlerin iyi gitmediği bir dönemde teklifimizi kabul etmesi de bunu gösteriyor” diyor Jura.

“Güven sadece memnun etmekle kalmaz, aynı zamanda bağlar. Sadece deneyimlerimden yararlanmak istemiyorum, aynı zamanda bölgesel etkilerin engellemediği içgörünün de belirli bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Yönetim kurulu üyeleri, uygulama ekipleri ve oyuncuların kendileriyle birlikte kulübün daha da gelişmesi için gerekli istikrarı kurabileceğimize inanıyorum” dedi Merta. 1. SK Prostějov yönetim kuruluna seçilmesinin ardından, “Taraftarlarımıza kaliteli futbol deneyimleri ve bu güzel spordan keyif vermek istiyoruz” diye ekledi.

“Birlikte inanıyoruz ve yalnızca sonuçları iyileştirmek için değil, elimizden gelenin en iyisini yapmaya kararlıyız. 120 yıllık bir geleneğe sahip bir kulübün gelişimi zorlu ama aynı zamanda da bir sorumluluktur” diye devam etti kulübün yeni başkanı Ivan Polák.