Reklam panolarında yürüyoruz ama mesele sağlık, ne yiyebiliriz

EnguLizyoN

New member
Sağlıklı erkekler için tabandan gelen bir savaşçı olarak gurur duyduğunuzu ilan edin. Movember projesi kapsamında geleneksel Kasım etkinliği için bir knrask ekibi düzenliyoruz ve bununla erkeklerin sağlık sorunlarına dikkat çekmeye, prostivist ekip ProstMov’a ışık tutmaya çalışıyoruz.

Birisi biraz gidiyor ve saçlarının ayaklarıyla uzamasına izin vermiyor, ama biz bunu Ji Zhnl’e bir işaret olarak alıyoruz.

Terden patlamalar yükseliyordu

Dünya çapındaki Movember farkındalık kampanyalarına katılmak için saçlarını ne zaman uzattılar? (isim, İngilizce Bıyık, yani knr ve Kasım, kasım editörünün notu kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur)Bölgedeki olaydan kimsenin haberi yoktu.

Başlatıcıların kendisi bile bunu komik bir deney olarak değerlendirdi. Bize çok aptalca göründü ve biz de denemeye karar verdik. Zhnl, avcının önce eğilip bir ay boyunca başını ve çenesini tıraş ettiğini anlatıyor.

Gerçek bir aptalın burnunun dibinde büyüdüğü için herkes şunu sorar: O berbat bıyığı neden isteyeyim ki? Daha sonra sağlık ve sağlıklı yaşam kampanyası hakkında bir sohbete başladım. İlk defa, çan ve ıslıklarla oldu ama bugün, aydınlanmış insanlar sayesinde, bunun ne hakkında olduğunu biliyorlar ve normalde konu hakkında onlarla konuşmaya gidiyorlar. Her birimiz aslında öyle yürüyen bir reklam panosuyuz ki, dokuz yaşında bile büyümeye devam ediyoruz.

Hvzdany kurtları

İlk başta şaka gibi görünen bu olay, derneğin resmi Movember aracılığıyla desteklediği kansere karşı yetenekli Mui fonu için her yıl onbinlerce kronun toplandığı tam teşekküllü bir proje ve etkinliğe dönüştü.

Zhnla’ya göre en büyük başarı temalı tabakların ve diğer reklam malzemelerinin satışı. Star Trek ya da süper kahramanlar temasını kullandık, bu sene onu Harry Potter’ın karanlığı gibi renklendirdik. Biz hep sizin setlerinizi kesmeye çalışıyoruz, çok acelemiz var, çoğu kişi hepsini toplamak istiyor, k.

Kampanyalara destek olmak için biletlere ek olarak sırt çantası, destan ya da eşofman bağışı da yapılabiliyor. Adrian’ın tekstil firması sahibi ortağı bizim için üretim yapıyor, bunlar çok ilgimi çekti. Sonra başka bir arkadaşa verilen metal fiyonklarımız veya fiyonklu bileziklerimiz var. Derneğin işleyişi için bile organizasyondan hiçbir şeyi esirgemiyoruz, ister meslektaş olsun, ister sponsor olsun, her şeyi kendimiz hallediyoruz. Zhnl, “Biz bir grup ineğiz ve etkinliğin bu kadar büyüyeceğini asla hayal edemezdik” diye açıklıyor.

Aşağıdaki Almanlar, Movember boyunca ve Kasım ayı sonuna kadar seçilen işletmelerde kazanabilir ve işçileri destekleyebilir.

Kampanyada Zhnla’nın ailesini ve arkadaşlarını Black ile destekleyin. Benim için çok sorun olmadı çünkü saçlarım o kadar kalın uzamıyor. Arkadaşımın evinde durum karmaşıktı, ortağı hâlâ bununla baş edemiyor ve ay geldiğinde buna yalnızca iyi bir amaç uğruna katlanacağım, diye gülüyor Zhnl.

ProstMov derneğinin Kasım ayı sonunda şu ana kadar gerçekleştirdiği toplantılarda katılımcılar, tüm renklere, bedenlere ve tarzlara ilk kez göz atmadılar.

Bu yıl bir aylık kıyafetimiz vardı, çok eğlenceliydi, insanların boyama seçeneği vardı, çocuklar ya da kadınlar bile buna karşı değildi. Etkinliğin farklı bir tarzı olduğunu ve bazı köpeklerin saçlarını uzatacağını hatırlatan Zhnl, Kasım ayının ilk Cumartesi günü Point tiyatrosunda gerçekleşen etkinliği hatırladı.

Kampanya sadece yarışla ilgili değil, ProstMov derneği kurucusunun çabalarının sonucu her yıl heyecanla izleniyor. Pandemi tatilinden önceki son yıllarda ülkenin en iyileri arasındaydılar. 2019’da beşi bitirdi ve ikinci yılda dördüncüsü bile oldu. Bir tür hatanın baskısını hissettiğimizde avcı diski içeri sokmaya gider. Ama bu bizim için çok eğlenceli. Zhnl, 2018’de yalnızca büyük şirketlerin ve onların milyonerlerinin onların üstünde olduğunu hatırladı.

Başkalarına yardım etmek motive eder

Arkadaşlarıma göre her yıl kampanya başlatmanın en iyi motivasyonu halkın, sizin ve emeği geçenlerin olumlu tepkisi.

Geçenlerde birinden bir mektup aldım. Etkinliğimizin kendisini sevindirdiği ve herhangi bir sağlık sorunu olduğunda doktora gitme utancından kurtardığı için bize teşekkür etmek istedi. O aldı, biz onun için kök salıyoruz. Zhnl, bunun sayesinde önümüzdeki yıllarda bir sorun yaşamayacağımı açıkladı.

Bu nedenle gelecekte Prostejov Derneği eğitimi daha fazla desteklemek ve insanları önlemeyi ihmal etmemeye motive etmek istiyor. Burada uzmanları ve eğitimcileri etkinliklerine davet ediyor ve örneğin Loono eğitim derneğiyle işbirliği yapıyor. Ji Zhnl, insanların korkmaması için polis ve hastanelerle işbirliği yapmak istiyoruz, dedi.

Biyopsi probu: prostat kanserinin erken teşhisinde yardımcı (12 Kasım 2018):