Ševčík sanki hiç yaralanmamış gibi yuvarlanıyor. Trpišovský, onun yeri doldurulamaz diyor

EnguLizyoN

New member
“Benim için yakalamam gereken kondisyon önemli. Bizi harekete geçirebilecek harika bir uzman, fizyoterapist, masör ve fitness eğitmeni ekibimiz var. Başlayabilmem aynı zamanda onların en büyük değeridir.”


Saha onunla doluydu ve şaşırtıcı paslar atarak iki gole yol açtı. İlk olarak 4. dakikada Wallem’in kafasına büyük bir çarpı işareti yaptı. Ve devrenin bitiminden önce, 1:1 skorla, farklı bir hareketle ortağı Provod’u esprili bir şekilde kaledeki küçük bir alanda serbest bıraktı ve daha sonra Tomič’in bulunduğu yerden topu küçük kaleye gönderdi. ulaşmış.


“Her iki takım da harika bir performans sergiledi. Hayranlar bunu sevmiş olmalı, inişli çıkışlıydı. Özellikle bitişte daha iyi kalite gösterdik. Fiziksel olarak daha iyi bir ruh halinde bitirdik” diye belirtti Ševčík.


73. dakikada sahayı terk ettiğinde oyun bitmişti. Slavia iki gollük bir farkı koruyordu ve yirmi dokuz yaşındaki küçük orta saha oyuncusunun daha uzun bir süre ara vermesi düşünülemezdi. “Muhtemelen onun en büyük özelliği bu, bunu nasıl yaptığını bilmiyorum. Geri döndüğü anda en iyi formunda.” Slavist koç Jindřich Trpišovský onaylayarak başını salladı. “Maalesef uzun süre dayanamayacak çünkü İngiltere haftasında oynadığımız anda kas sakatlığı hemen başlayacak. Bu dikkat etmemiz gereken bir şey.’


Kadrodaki “Ševa” ile Slavia’nın farklı, daha yaratıcı ve daha hızlı olduğunu çok iyi biliyor. “O bizim stoperlerimizden tamamen farklı. O zaten kazandı. Oyunun temposunu belirleyebilen az sayıdaki kişiden biri. İyi çözümlere karar verebiliyor ama hepsinden önemlisi oyunu hızlandırıyor ki bu, diğer çocukların hiçbirinde olmayan bir şey,” diye karşılaştırıyor Trpišovský.Olomouc’taki lig maçında Slavista Petr Ševčík kafa atıyor.“Zafeiris hâlâ öğreniyor ve Oscar muhtemelen hiçbir zaman öğrenemeyecek. Çok özlediğimiz bir malzeme var. Ondan büyük taleplerimiz var, birçok konuda onu suçluyoruz ama yeri doldurulamaz şeyleri tırnak içine almak yerinde olur. Petr oynamadığı zaman hücumdaki parametreler şu anda sahip olduğu parametrelere sahip değil.”


Ševčík’i çocukluğundan beri tanıyan Olomouc antrenörü Václav Jílek üzgün bir şekilde şunları söyledi: “Ševa beni mutlu etmedi. Mükemmel bir maç oynadı.”


Avrupa Ligi’nde AS Roma’ya karşı son anda oyuna girdi ancak Jílek bunun Sigma için iyi bir işaret olmadığını hissetti. “Yığın halinde olduğunu görünce bir hafta erteleyebileceğini düşündüm. Ona en iyisini diliyorum ama kalitesini ve motivasyonunu biliyorum. Sık sık sakatlandığı için bize karşı pek oynamadığını söylemesine rağmen bize karşı her zaman mükemmel bir maç çıkarıyor” diye konuştu. “Oscar, Provod ve Ševčík, bu güçtür; top ve hareket konusunda, iyi geçişler.”


Ševčík’in harika bir performans sergilediği sahada değil de doktorlarda bu kadar çok zaman geçirmesi çok yazık. Avrupa Ligi çeyrek finalinde Chelsea’ye nasıl iki gol attığını hatırlıyor musunuz? 3:4’e düşmesinin üzerinden dört yıl geçti ve hat-trick çok yakındı. Şimdi bile onun Slavia’da kalmasını kim beklerdi?


O zaten gururlu bir baba, aynı zamanda Jeseník’teki bir çocuk yuvasına ve annesinin kulübüne de destek veriyor. Babasına, Polonya sınırına yakın bir köy olan memleketi Supíkovice yakınlarında bir gölet satın aldı. Evde yeni kramponların olmadığı, baba Petr’in Šumperk’teki pazara gittiği ve annemin küçük Péťa mutlu olsun diye onları sevgiyle cilaladığı zamanların nasıl bir şey olduğunu biliyor. Olomouc da gönlünde kalmış, bir gün şehre bir ev yaptırmak istiyor. “Buraya gelmeyi sabırsızlıkla bekliyordum, burada oynamayı seviyorum. Burada harika bir manzara ve oyun alanı var. Tüm ekibin Perşembe günkü performansı takip etmesine sevindim,” diye sevindi Ševčík.


Şimdi önünde net bir görev var: Slavia’nın Çek tahtına dönmesine yardım etmek ve yaşlı olduğunu söylemesine rağmen kendisini yabancı devlete daha da yakınlaştırmak. Hala gelen büyük takviyelerden daha iyi olduğunu göstermesi gerekiyor. “Biz Slavia’yız ve böyle bir kulüpte her antrenmanda bir yer için mücadele ediyorsunuz. Her transfer döneminde 3 ila 5 arası yeni Wolves’umuz oluyor, bu duruma nasıl yaklaşılacağı herkese kalmış.”