Yeni dijital SAT hakkında bilmeniz gereken 7 şey

benbilirim

Global Mod
Global Mod
Yeni dijital SAT hakkında bilmeniz gereken 7 şeyResmi: SAT, Mart 2023’te ABD dışında tamamen dijital hale gelecek. Yeni, basitleştirilmiş sınav, dijital testin mümkün kıldığı tüm avantajlardan yararlanır. Kağıt ve kalem sürümünün birçok temel özelliği aynı kalırken, daha kısa pasajlar ve sınav zamanlaması da dahil olmak üzere bazı önemli öğrenci dostu değişiklikler yolda.

Yale Üniversitesi Kabul ve Mali Yardım Dekanı Jeremiah Quinlan, bunun tüm öğrenciler, özellikle de uluslararası adaylar için bir kazanç olduğuna inanıyor. “Yeni format daha tanıdık olacak ve testin yönetimi daha kolay, daha erişilebilir ve daha güvenli olacak” dedi.

30.000’den fazla öğrenci bir dijital SAT pilotuna veya anketine katılmıştır. Daha önce bir makale için SAT sınavına giren öğrencilerin %80’inden fazlası, dijital SAT ile daha iyi bir deneyim yaşadıklarını bildirdi.

Tebrikler!

Oyunuzu başarıyla kullandınız

Sonucu görmek için giriş yapın

Yeni yenilemenin eşit koşullar yaratması ve testi öğrenciler, öğretmenler ve test koordinatörleri için daha elverişli bir deneyim haline getirmesi bekleniyor. Mumbai’deki Katedral ve John Connon Okulu’ndaki dijital SAT test merkezinin koordinatörü Sudarshana Shukla, “Verimli, kolay ve en önemlisi uygun” dedi.

İşte yeni dijital SAT hakkında bilmeniz gereken yedi şey:

1.
Sınav süresi üç yerine iki saatin biraz üzerine düşürüldü.

Dijital sınav, bir önceki versiyondan tam bir saati kağıt ve kalemle tıraş eder. Öğrencilerin tamamlamak için yaklaşık 2 saat 14 dakikası (artı bölümler arasında 10 dakikalık bir mola) vardır.

Yeni Delhi’deki British School’da pilot katılımcı ve öğrenci olan Aidan Bimbrahw, “Uygulamanın indirilmesinden cihazlarımızın kurulumuna kadar her şey sorunsuz geçti” dedi. “Çok daha az stresliydim.”

2.
Okuma ve aritmetik kısımlar daha kısadır.

Test yorgunluğunu azaltmak için dijital SAT, daha geniş bir konu yelpazesini yansıtan önemli ölçüde daha kısa okuma bölümleri içerecektir. Matematik bölümünde de daha az hantal sorular olacak.

Jaipur’daki Jayshree Periwal International School’da pilot katılımcı ve öğrenci olan Divyansh Lalwani, “Yazılımın kendisi sorunsuzdu” dedi. “Daha iyi bir dijital test yapmadım ve bunun nedeni, sorular arasında ara belleğe alma olmamasıydı. Dijital SAT sıfır gecikme süresine sahipti.” Sonuç olarak, “soruları daha hızlı çözebildi” ve sorular arasında daha az “beyin sisi” yaşadı.

3.
Sınava girmek için daha fazla fırsat olacak.

Artık uluslararası öğrencilerin her yıl beş yerine SAT sınavına girmeleri için yedi fırsat var. Bu, öğrencilerin uygulama ve iyileştirme alanlarını belirlemesi ve ele alması için daha fazla fırsat ve istenen puanı elde etme şansının artması anlamına gelir.

4.
Araçlar, öğrencilerin doğru yolda kalmalarına yardımcı olmak için College Board’un dijital test uygulaması Bluebook’a yerleştirilmiştir.

Öğrenciler yerleşik zamanlayıcıda ne kadar süre kaldığını açıkça görebilir ve diğer şeylerin yanı sıra ek süre gerektirebilecek test sorularını işaretleyebilir.

Chennai’deki KC Lisesi’nde pilot katılımcı ve öğrenci olan Jaidev Bhalaje, “Tüm deneyim sorunsuz, adil ve öğrenci dostuydu” dedi. “Sınav, sahtekarlığa karşı dayanıklı olduğu ve sınavın bölümleri iyi yapılandırılmış olduğu için diğer çevrimiçi sınavlardan farklı hissettirdi.”

5.
Matematik bölümü boyunca hesap makinelerine izin verilir.

Test uygulaması Bluebook’a bir grafik hesap makinesi yerleştirilmiştir veya öğrenciler kendi hesap makinelerini getirebilirler.

6.
Eksiksiz dijital uygulama testleri ücretsiz olarak sunulacaktır.

SAT pratik soruları için ücretsiz, tamamen uyarlanabilir testleri kullanmak, öğrencilerin sınavın içeriğinin yanı sıra zamanlama ve hız ile sınav gününden önce uygulamayı kullanma deneyimi hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olabilir.

Chandigarh’daki Strawberry Fields Lisesi’nde pilot katılımcı ve öğrenci olan Bisr Kaur Jauhar, “Çok rahattı ve kesinlikle daha az stresliydim” diyor.

7.
Öğrenciler en rahat ettikleri teknolojiyi kullanabilirler. Öğrenciler dijital SAT sınavına girmek için kendi dizüstü bilgisayarlarını veya tabletlerini ya da okul tarafından verilen bir cihazı kullanabilirler. Cihazları yoksa, sınav günü kullanmak üzere Üniversite Yönetim Kurulu’ndan talep edebilirler.

Lalwani, testin işlevselliğini övdü. “İndirin, kurun ve kullanın [of the test application] kolay olduğu kadar basitti” diye paylaştı. “Harika bir deneyimdi. [After using] Bu arayüz için SAT sınavını kağıt yerine dijital olarak almayı tercih ediyorum.”

Tıklamak
burada
Dijital SAT ve öğrenciler, veliler ve eğitimciler için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi için.

Sorumluluk Reddi: Makale, Digital SAT adına Times Internet Spotlight ekibi tarafından hazırlanmıştır.