Zlín – Olomouc 3:2, ev sahibi takım uzun bir aradan sonra gol attı. Slončík'in yeteneği parladı

EnguLizyoN

New member
Kendi sahalarında üst üste ikinci kez, tamamlanmamış sıralamada son Çek Budjovice'ye beş puanlık bir farkla 14. sırayı pekiştirdiler. Sigma üçüncü turu kaybetti ve sekiz puanla kaldı.

Bu puanlar benim için harika, beş kez alamadık, dolayısıyla bu bir kayıp. İç saha antrenörü Bronislav Ervenka basın toplantısında, bunu başardığımız için çok mutluyuz, sonunda kendi sorunlarımıza neden olduk dedi.

0:3'te iki gol yiyemeyeceğimizden endişelendim. Sigma Ji Sak, ayaklarımızı bağlayan şeyin acısını çekiyoruz ama bundan kurtulmalıyız dedi.

maçı dakika dakika izledik

Maça güçlü bir ruh ve kararlılıkla giren konuk futbolcular, ikinci dakikada öne geçmeyi başarabildiler ancak Dostl, Zorvana'nın sıkı ve sert şutuyla etkili bir adım atarak öne geçti.

Zln, hankho yediliden çok yavaş hareket etti ve uzun süre Sigma'nın altı sayılık atışının önünde durduğunda, daha iyi bir son atışı kaçırdı. 22. dakikada Bartok'un kaleye yaptığı ortayı gören Vukadin yine doğru anı kaçırdı.

31. dakikada Dostla Vratil ikinci yarıya doğru yöneldi ancak beş dakika sonra öne geçti. Fanti, sol tarafta, güzel bir stel ile ev sahibi taraftarı çılgına çeviren ücretsiz bir Slonka buldu. Zln böylece kurtarmada ilk liderliği ele geçirdi.

Beraberlik 55. dakikada bozuldu. Slonk, siyahi oyuncunun kafasına iyi kurtarılmış bir serbest vuruşla ceza sahasına gönderdi ve suçlunun uzaktan şutu kaleyi iyi bir şekilde vurdu. Lig sezonunda ter döküldü.

Bu, Sigma'nın hücum gücünü artırmasının açık bir sinyaliydi ve bu da size standart bir oyun sunacaktı. Ancak savunma aşamasında ustalaşamadı ve amcası tarafından kendi elinde cezalandırıldı. Vukadin, Novek tarafından soyuldu, ortası Stoppen tarafından bloke edildi, Schnelec ilk golü kaçırdı, ancak Slonk boş kaleye girdi. 21 yaş altı temsilcisi, lig kariyerinde ikinci kez bir maçta iki gol attı.

Olomouc'la olan maçımı Zlna'dan Tom Schnlec kontrol ediyor.

Konuk ekipte büyük bir rahatsızlık vardı, ev sahibi ekip yırtıcı hayvanı kontrol altına almayı başardı, dördüncü gol Slonek ve Bartok'un gollerine yakın geldi.

Kafamda bir hat trick vardı ama sonunda kazandığımız için mutluydum. Tom Slonk, günün sonunda sinirlerimin bozulduğunu söyledi.

Taç atışlarının ardından Pidra'nın sol eli ceza sahası içinde içti ve penaltı sonrasında video asistanı Berka ile görüştükten sonra Singhateh rüya gördü. Gambiyalı oyuncu, Çek Ligi'ndeki sekizinci startında ilk golü kaydetti.

Bu dakikada Pospilv'in pivotunu Dostla'ya devreden Olomouc'un kanat oyuncusu, sezonun en yüksek toplamlı başbakanları arasında yer aldı. Ancak Hancılar asıl noktaya ulaşamadı. Böylece Sigma, önceki ligin üyesi Summer ile olan ilişkisini tekrarlamadı.

FORTUNA:LİG 2023/2024

6/4/2024 15:00

Nhradnich:
J. Didiba, J. Kol, P. Gonzlez, T. elstka, D. Tk, L. Bobk, R. Reiter, M. Rakovan, E. Ndiaye, M. vach, Z. Nakebija

Karar: L. Szikszay – M. Volf, J. Hrabovsk

Vahşi şair: 3.021 (kapasitenin %47'si 6.375)

Çevrimiçi rapora tıklayın