2023 Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun: Özel biriyle paylaşmak için en iyi 50 dilek, mesaj ve alıntı

benbilirim

Global Mod
Global Mod
2023 Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun: Özel biriyle paylaşmak için en iyi 50 dilek, mesaj ve alıntıBirinin sevgililer gününü nasıl kutlarsınız? Bu değişir, sanırım. Bunu ne kadar iyi ifade ettiğiniz, büyük ölçüde ilişkinize bağlıdır. Bir arkadaşınıza, akrabanıza mı yoksa sevgilinize, kız arkadaşınıza, kocanıza veya eşinize mi mektup yazıyorsunuz? Sizin için önemini ve ilişkinizin en çok değer verdiğiniz yönlerini düşünün. Kendi Sevgililer Günü kartınızı yapmak, ikinizi birbirine yaklaştıran bir anıyı, komik anekdotu veya iç şakayı ifade etmenin harika bir yoludur.

Bir Sevgililer Günü kartında veya mesajında ne söyleyeceğinizi bilmiyorsanız, bu kişinin sizin için neden önemli olduğunu hatırlayarak başlayın. Bir de gerçekten düşünün: Peki ya kalbinizin daha hızlı atmasını sağlayanlar? Neden en çok onların arkadaşlığına değer veriyorsun? Neden favorileriniz arasındalar? Şüpheye düştüğünüzde, sizi bağlayan özel bir anı, komik bir olayı veya iç şakayı paylaşın.

Size ilham vermesi ve aradığınız kelimeleri size vermesi için sevdiğiniz herkes için bu Sevgililer Günü selamlarını ve mesajlarını bir araya getirdik. Ancak hepsi bu kadar değil. Ayrıca birilerini gülümseteceği kesin olan bu komik Sevgililer Günü alıntıları koleksiyonunun yanı sıra (romantik filmlerden ve şarkılardan en sevdiğimiz bazılarını içeren) bu şiirsel aşk alıntıları koleksiyonunu da inceleyebilirsiniz. Ve sevgililer gününde sevgilinizin ve sizin en sevdiğiniz Instagram fotoğrafınız için içten altyazılar arıyorsanız, onları da bizde bulabilirsiniz. Anlaşmayı imzalamak için onları bir memeye bile bağlayabilirsiniz. Seni seviyorum farklı şekillerde ifade edilebilir ve yeri geldiğinde her zaman tekrar söylemeye değer.
Bu, ister akıllı bir tek satırlık ister ciddi bir aşk ifadesi arıyor olun, 2023 Sevgililer Günü’nü unutulmaz kılacak!

Sevgililer Günü Dilekleri

Hayatımdaki en özel insanın sevgililer günü kutlu olsun.
Seni pizzadan daha çok seviyorum.
Umarım bir gün acil durum irtibat kişim olurum.
Sevgililer Günü’nü hiç sevmedim ve sonra seninle tanıştım ve ne olduğunu anladım.
Bu sevgililer gününde en iyi arkadaşıma, beni senden daha çok sevecek ve destekleyecek birini isteyemezdim.
Birlikte ne kadar çok zaman geçirirsek, birbirimize o kadar çok aşık oluyoruz. Mutlu sevgililer günü!
Sen benim herşeyimsin. Mutlu sevgililer günü!
Sevgilime – Seninle tanışana kadar aşkın ne olduğunu bilmiyordum.
Neden bir kütüphane kartım olduğunu bilmek ister misiniz? Çünkü seni kontrol ediyorum.
Tanıdığım en güzel kadının sevgililer günü kutlu olsun.
Seni seviyorum ve bizi seviyorum.
Nefesimi kesiyorsun. Her zaman.
Sen benim Jim’im için Pam’sin.
Her aşk şarkısı senin hakkında. Mutlu sevgililer günü!
Hayatımdaki en önemli kadının sevgililer günü kutlu olsun.
Muz musun? Çünkü seni soymaktan hoşlanıyorum.
Sevgililer günün kutlu olsun yakışıklı.
Sen benim en iyi arkadaşım ve suç ortağımsın. Kendin olduğun için çok teşekkür ederim.
Seni seviyorum dostum ve senin için yapmayacağım şey yok. Mutlu sevgililer günü!
İyi şarap, iyi yemek ve özellikle sizin gibi iyi arkadaşlarla dolu bir Sevgililer Günü’ne.
Her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim, arkadaşım sonsuza kadar.
Sevgililer Günü’nde senin gibi bir arkadaştan daha çok kadeh kaldırmayı tercih edeceğim birini düşünemiyorum. Seni seviyorum. Mutlu sevgililer günü!
Hak ettiğiniz tüm sevgi ve mutlulukla dolu güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.
Kalp-göz emojisi gönderdiğim tek kişi sensin.
Valentine, her gün nefes kesicisin.
Yılda sadece bir gün ama seni her gün ve her an sevdiğimi bilmelisin. Bu güzel vesileyle aşkımı al!
Seni sevmekten asla bıkmayacağım, sen en çok değer verdiğim tek nimetsin. Mutlu sevgililer günü!
Geceleri üşüyorsan, aşkımın bilgisi ve sarılmalarımın düşünceleri seni sımsıcak bir battaniye gibi örtsün. Seni çok seviyorum! Mutlu sevgililer günü!
Seninle geçirdiğim her an o kadar eşsiz ve özel ki, sen benim kalp atışım ve hayatımsın. Harika bir sevgili olduğun için teşekkürler! Mutlu sevgililer günü!
Her geçen gün sana daha çok aşık oluyorum. Bugün bu aşkı kutlayalım. Mutlu sevgililer günü!

sevgililer günü mesajları

Hayatıma bu kadar çok sevgi, neşe ve macera getirdiğin için teşekkür ederim. Seni seviyorum.
Hala beni güldürüyorsun. Hala bana kelebekler veriyorsun. Ve hala her gün sana aşık oluyorum. Mutlu sevgililer günü!
Sevgili Anne/Baba/vb.’ye, dünyamı sevgiyle doldurduğunuz için teşekkür ederim.
Ailem olduğu sürece kalbim hep tok olacak. Mutlu sevgililer günü.
En iyi arkadaşıma aşık olduğum için çok şanslıyım.
Tüm mevsimler boyunca, tüm zamanlar boyunca… Seni seviyorum. Mutlu sevgililer günü.
Bu kesinlikle bir çocuk yatağında erken bir gece olacak. XOXOXO
Tanıştığımızda her Sevgililer Günü’nü seninle geçirmek istediğimi biliyordum. Sen benim kayamsın ve sensiz ne yapardım bilmiyorum. Mutlu sevgililer günü!
Ailen bu kadar harikayken Sevgililer Günü’ne kimin ihtiyacı var?
Kocam için bu Sevgililer Günü’nde, sonsuza kadar seninim.
Hayatımın aşkıyla geçirdiğim bir başka Sevgililer Günü’ne ve daha nicelerine.
Asla bilemeyeceğin kadar seni seviyorum. Mutlu sevgililer günü!
Seni tekrar tekrar seçerdim. Hayallerimin kadınının sevgililer günü kutlu olsun.
Bugün olduğum kişi olmamın sebebi sensin. Ailemiz için yaptığınız her şey için teşekkür ederiz. Sevgililer günün kutlu olsun aşkım!
Sen benim en iyi arkadaşım, ortağım ve ruh eşimsin. Seni seviyorum.
Kendin olduğun ve benim olduğun için teşekkür ederim.
Yanımda sen olmadan ne yapardım? Hayatımın aşkının sevgililer günü kutlu olsun.
Eşimi arayacak kadar şanslı olduğum en harika kadına, Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun.
Senin yanında uyandığım her gün sevgililer günü gibi geliyor.

sevgililer günü sözleri

“Aptalca unutursan diye: Seni hiç düşünmüyorum.” —Virginia Woolf
“Aşk ateşli bir dostluktur.” —Ann Landers
“Birlikteydik. Gerisini unuttum.” -Walt Whitman
“Sevmek birbirine sadece bakmak değil, aynı yöne bakmaktır.” -Antoine de Saint-Exupéry
“İhtiyacın olan tek şey sevgi. Ama ara sıra biraz çikolatanın zararı olmaz.” — Charles M. Schulz
“Seni herşeyden fazla seviyorum.” —Sam McBratney
“Aşk engel tanımaz.” — Maya Angelou
“Aşk her şeydir. Biz sadece parçalarız.” —Mevlana
“İhtiyacınız olan tek şey sevgi.” -The Beatles
“Her zaman bir gülümsemeyle buluşalım, çünkü gülümseme aşkın başlangıcıdır.” – Rahibe Teresa

sevgililer günü görselleri

sevgililer günü dilekleri ve mesajları

Sevgililer dilek ve görüntüleri

Sevgililer Günü Dilekleri ve Alıntılar

Sevgililer Sözleri ve Dilekler

Sevgililer Sözleri ve Resimleri

Sevgililer Günü’nün anlamı, tarihçesi ve önemi

Sevgililer Günü’nün kökeninin arkasında birçok hikaye var ve işte bunlardan birkaçı. Britannica’ya göre Sevgililer Günü’nün kökeni, Şubat ayı ortasında düzenlenen Roma’daki Lupercalia festivaline dayanıyor. Festival baharın başlangıcını kutladı. Bu festivalde kadınlar erkeklerle kura ile eşleştirilirdi. Papa I. Gelasius’un bu bayramı Sevgililer Günü olarak değiştirdiğine ve yaklaşık 14. yüzyıldan itibaren bir aşk günü olarak kutlandığına inanılıyor.

Bu günün arkasındaki diğer hikayeler, Valentine adlı bir kişiye dayanmaktadır. Bazı insanlar günün adını bir piskopos olan Terni’li Aziz Valentine’den aldığına inanıyor. Diğer bir rivayet ise Sevgililer Günü’nün adını rahip Valentine’den aldığıdır. Bir keresinde gardiyanının arkadaş olduğu kızına bir mektup göndererek mektubu “Sevgilinizden” olarak imzaladı. MS 270 civarında İmparator II. Claudius Gothicus tarafından şehit edildi. Britannica’ya göre iki kişinin aynı olması mümkün.

Bir başka popüler efsaneye göre Aziz Valentine, kralın emrinin aksine, eşleri savaştan kurtarmak için çiftleri gizlice evlendirdi. Ve böylece bu gün aşkla ilişkilendirilir.

16. yüzyılda insanlar bu günde sevdiklerine resmi mesajlar göndermeye başladı ve 18. yüzyılın sonlarında Sevgililer Günü’nü kutlamak için ticari olarak basılmış kartlar kullanılmaya başlandı. Britannica, ilk ticari Sevgililer kartlarının 1800’lerin ortalarında Amerika Birleşik Devletleri’nde basıldığını söylüyor.

Sevgililer Günü’nün popüler olarak Roma aşk tanrısı Cupid ile aşkı simgeleyen kalpler tarafından sembolize edildiğine dikkat çekiliyor. Kuşların çiftleşme mevsiminin Şubat ortasında başladığına inanılıyordu, bu nedenle kuşlar da bu günü simgeliyordu. Çikolatalar ve kırmızı güller de partner için geleneksel hediyeler haline geldi.

Mutlu sevgililer günü!